Wpis z mikrobloga

  • 2
@gumpa_bobi planuję taką wycieczkę pociągami, ale do Hamburga. Mój syn jest fanem pociągów i kolei, a w tym mieście jest największa na świecie makieta kolejek miniaturowych. Nazywa się to Miniatur Wunderland, więc chcę połączyć zwiedzenia tego wyjątkowego miejsca, z podróżą pociągami.
  • Odpowiedz
Mój syn jest fanem pociągów i kolei


@frugom: przepraszam za pytanie, być może będzie nieodpowiednie - ale czy Twój syn jest na coś chory?
Zauważyłem (i nie tylko ja), że autyści i dzieci z innymi chorobami interesują się koleją, więc stąd to pytanie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Antonin: @Fejteu: samolotem na pewno łatwiej, w zależności od lini może być taniej albo drożej. Ale ze względu na #!$%@? prawo i absurdalne ustawy firmy lotnicze potrafią odwołać loty 5 minut przed wylotem, więc jesli tak jak op miał bym do wyboru lot widmo który się nie odbędzie vs pociąg, no i byłbym zmuszony do podróży, to wybrał bym pociąg.
  • Odpowiedz
@sas1906: nie mam pojęcia ile kosztuje obecnie jakiś bilet z Krakowa do Warszawy, ale sądzę, że żeby z tego skorzystać jadąc samemu to tak maks 30-40 zł w jedną stronę, żeby się to opłacało w porównaniu do auta i miało jakikolwiek sens.
  • Odpowiedz
@zapster: zależy jak odpowiednio wcześniej go kupisz i czy w związku planowaniem takiej podróży masz np. Bahncard w Niemczech, która obniża koszt podróży od 25 do 50%. Ale cena powinna się wahać od 49 EUR do 160 mniej więcej, bo liczy się moment rezerwacji.

@gumpa_bobi: jeżdżę pociągiem ze wschodu polski na zachód Szwajcarii i do Belgii. Moja rada: wyłącz powiadomienia od Dojczebahna mailowe, ale opóźnienie pociągu warto śledzić ich apką.
  • Odpowiedz
@bartez_94 Podam przykład pendolino jako komercyjnego.
380 miejsc siedzących z załóżmy średnia cena 100zł (150 2kl, ale są osoby ze zniżkami plus 1kl droższa) i obłożenie 70% czyli utarg to 26600.
Moc 5.6MW czyli trasa do Krakowa (2.5h) to ok 14MWh, co przekłada się na koszt około 6700.
Do tego dolicz koszty pracowników drużyn konduktorskich, maszynistów i warsu.
Dodatkowo dostęp do torów dla PKP PLK
Dalej koszt przeglądów (od P1 do P4).
  • Odpowiedz