Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Piszę z anonimowych ponieważ nie chcę aby siksy z HR się potem na mnie mściły za to co zaraz powiem.

Jestem Senior Programistą i aż się we mnie zagotowało jak czytałem ostatni wysryw rekruterki.

Po pierwsze:
To że wołamy sobie takie stawki wynika z tego że posiadamy wiedzę którą trzeba zdobywać kilkanaście lat. Kiedy ty piłaś piwo pod żabką z oskarkami z klasy wyżej i kiedy później na studiach typu socjologia albo inna anglistyka nabijałaś się codziennie na innego drąga ricardo albo jakiegoś innego mokebe to MY siedzieliśmy w piwnicy i uczyliśmy się nowych algorytmów, struktur danych, paradygmatów programowania, protokołów sieciowych, baz danych i tysiąca innych rzeczy o których nie masz zielonego pojęcia oprócz kilku buzzwordów które wykułaś na pamięć.
To są dziesiątki tysięcy godzin nauki i oprócz zapału wymaga to intelektu który posiada może kilka procent populacji. Za wiedzę oraz intelekt się płaci. Ciesz się że zarabiasz aż 1/3 naszych stawek bo twoja wiedza to max 1% z tego co my wiemy.

Po drugie:
Te wszystkie w twoim mniemaniu super stanowiska w prestiżowych firmach na które rekrutujesz w polsce to tak naprawdę gównoprace przy projektach, których zachód nie chce ruszać nawet za 2x większy hajs. Całe szambo z US, kod pod hindusach oraz biznesowe gówna lecą do nas bo polacy zrobią to 3x taniej i lepiej. Te 15k nawet na rękę to tak naprawdę psie pieniądze za wiedzę którą posiadamy i za robienie w tym chłamie który twoi klienci sprowadzają do PL. Dobry murarz potrafi tyle wyciągnąć a nie musi się ciągle kształcić po godzinach i psuć sobie oczy oraz kręgosłup od siedzenia po 12h przed komputerem.

Po trzecie:
Mam w dupie to że macie takie umowy z klientem że nie podajecie nazwy firmy ani widełek. Jakby wszyscy mieli takie podejście jak ja czyli nie zaczynam rozmowy bez tych informacji to już dawno klienci by zmądrzeli i zaczęli podawać te podstawowe informacje. Ale oczywiście polscy programiści to debile że godzą się na takie "rekrutacje" w ciemno jak widać.

Po czwarte:
B2B to standard w obecnych czasach bo kto by chciał być okradany z 30% pieniędzy na UoP? Chyba tylko idiota.

Po piąte:
Przyjdzie czas na seniorów? Słyszę to od 10 lat a moja stawka godzinowa ciągle rośnie XD

#programista15k #bekazhr #programowanie #naukaprogramowania #bekazpodludzi #pracait #b2b #dzialalnoscgospodarcza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f6b9dcef49ad326e7b1af4a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Piszę z anonimowych ponieważ nie ch...

źródło: comment_1600893253ar1z8Ki4lIwwj3o3TPZAmF.jpg

Pobierz
  • 61
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Zgodzę się z Tobą jeżeli chodzi o zarobki. Mityczne 15k ti nic w porównaniu z tym co zarabia zachód i US, ale nje tylko w IT. Mityczne 15k stało sie normą dla wielu korporacyjnych stanowisk średniego szczebla w PL i zastanawia mnie czemu nikt tego nie zauważył i dostaje sie tylko IT.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: tak tak, na pewno od podstawówki dziesiątki tysięcy godzin przesiedziałeś już nad kodem xD a wcześniej to parówki nawet sprzedawałeś i lemoniadę, żeby dojść do tych 15k xD
Siedzisz w branży gdzie odrobina wystarczyła kiedyś do wejścia, nauczyłeś się tego co robisz i myślisz, że jesteś nie wiadomo kim nagle i każdy inny ma 1% twojej wiedzy top kek
Programiści niczym specjalnym nie różnią się wiedzą od innych, jest ich
  • Odpowiedz
Kiedy ty piłaś piwo pod żabką z oskarkami z klasy wyżej i kiedy później na studiach typu socjologia albo inna anglistyka nabijałaś się codziennie na innego drąga ricardo albo jakiegoś innego mokebe to MY siedzieliśmy w piwnicy i uczyliśmy się nowych algorytmów, struktur danych, paradygmatów programowania, protokołów sieciowych, baz danych i tysiąca innych rzeczy o których nie masz zielonego pojęcia


@AnonimoweMirkoWyznania: ok, post tamtej laski to była głupota (albo bejt), ale
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Niestety widzę, jak te 15k przestaje być jakimś sufitem. Coraz więcej moich znajomych bez aż tak specjalistycznej wiedzy zarabia po 10-15k.

Uważam, że Programiści wciąż mają mentalność polaczka-robaczka. Wielokrotnie słyszę, że projekty w PL to są bez większego szału a pieniądze w kontekście Europy czy USA są śmieszne. I to fakt.

Dziwi mnie też, że tak jak piszesz - ludzie godzą się na rekrutacje do firm widmo. Ja mimo, że
  • Odpowiedz
@bartez_94: moja rozowa jest wlasnie rekruterka, w sumie bardziej headhunterka i szuka tylko freelancerow ze stawkami naprawde wysokimi bo i po 1000 euro dziennie, nie tylko IT ale tez specjalistow z medycyny sadowej i roznych innych, audytorow, ogolnie szerokie spektrum
zna sie na IT o tyle o ile, wie jakie pytania zadac ale absolutnie nie sprawdza wiedzy bo od ona ma znalezc kandydata a nie czy jest dobrym programista, tym zajmuje
  • Odpowiedz
Dobry murarz potrafi tyle wyciągnąć a nie musi się ciągle kształcić po godzinach i psuć sobie oczy oraz kręgosłup od siedzenia po 12h przed komputerem.


@AnonimoweMirkoWyznania: Akurat pierdzielenie że murarz nie traci zdrowia przy robocie to zwykłe pitolenie. Zwykle to budowlańcom wcześniej pada kręgosłup niż informatykowi któremu nawet nie chce się ruszyć dupy poćwiczyć.
  • Odpowiedz
To są dziesiątki tysięcy godzin nauki i oprócz zapału wymaga to intelektu który posiada może kilka procent populacji. Za wiedzę oraz intelekt się płaci. Ciesz się że zarabiasz aż 1/3 naszych stawek bo twoja wiedza to max 1% z tego co my wiemy.


@AnonimoweMirkoWyznania: A co do intelektu to wystarczy wejść w to jak się jest młodym gdy mózg jest bardzo elastyczny. O ile nie będzie Cie to nudzić to się
  • Odpowiedz
@Yurakamisa:
Tak naprawdę to powodem dla któego IT jawi się jako jakakolwiek wyżyna intelektualna to żenujący poziom nauczania matematyki w szkołach. Żeby być dobrym programistą przede wszystkim trzeba być dobrym logikiem, a w tej funkcji polska szkoła po prostu przegrywa z kretesem - nie umie uczyć myslenia (co widać po wykopie, kiedy maksymalnie złożonym argumentem jest jeśli p jest prawdziwe to q też jest prawdziwe).

Ale programowanie nie jest żadną nauką
  • Odpowiedz
@wykopowy_brukselek: orientujesz się może jak w Belgii wygląda branża finansowa? Controlling, księgowość projektowa? Ogólnie #finanse dużo korpo/miejsc i możliwości? Nic nie wiem o tym kraju a ostatnio sprawdzam koszty życia i perspektywy w niektórych :)
Edit: jeszcze w sumie interesuje mnie jak wygląda branża chemiczna dla technologa po chemii
  • Odpowiedz