Wpis z mikrobloga

Witam.
Mam konkretne pytanie. Ile wynosi netto stawka godzinowa w przypadku najniższej krajowej 17 zł brutto na umowie zlecenie. Oczywiście chodzi o osobę powyżej 26 roku życia dla której jest to jedyna umowa (czyli pełny ZUS itp.)
Pytam, ponieważ w wielu kalkulatorach wynagrodzeń pokazuje mi 11 zł na rękę, a w wielu ogłoszeniach podają, że netto wynosi od 12 zł do 14 zł. Tutaj w wielu komentarzach przewija się, że jest to 13 zł z hakiem. Skąd więc takie różnice i dlaczego wszystkie kalkulatory pokazują 11zł?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
#wynagrodzenie #pensje #pensja #pensjaminimalna #pensjanetto #pracbaza #praca
  • 12
  • Odpowiedz
@korf1 pokazuje ci różnie bo to zależy właśnie od oskładkowania.
Na umowie zlecenie składka chorobowa jest dobrowolna (jako jedyna).
Kalkulatory mają jakieś domyślne ustawienia i często nie biorą pod uwagę tej chorobowej.
W przypadku osoby powyżej 26 lat:
Pełny ZUS (ze składka chorobowa):12,49
Tylko obowiązkowe składki: 12,85
Tylko zdrowotna (jeśli masz inne zatrudnienie powyżej minimalnej): 14,48
  • Odpowiedz
@MRacheron @369zszywek
Dziękuję za odpowiedzi, ale nawet u Was wystąpiły rozbieżności w wyliczeniach. Większość kalkulatorów pokazuje mi właśnie 11 zł netto, skąd więc w wielu ogłoszeniach w tym tych zamieszczanych przez "HaeRowe Julki" z agencji pracy podawane są stawki typu: 17 zł brutto - osoba nie ucząca się 13,84 netto? Jakieś szemrane umowy "dualne" z czego część zlecenia ozusowana, a część nie, wabik dla naiwnych, bo chyba nie są tak głupie by
  • Odpowiedz
@korf1 popełniasz błąd wpisując stawkę godzinowa. Wtedy źle zawsze liczy. Wpisz stawkę miesięczną no. 17*168h =2856 brutto. Wpisz 2856 wylicz, a uzyskana kwotę netto podziel przez 168
Używaj opcji zaawansowany kalkulator żeby ustawić parametry samemu.
  • Odpowiedz
@369zszywek: dziękuję za odpowiedź. Według dwóch kalkulatorów wychodzi mi, że 17 zł brutto na UZ to 12,84 zł (czy tam 12,85 zł) netto. Rozumiem, że tyle wynosi przelicznik 17 zł brutto na netto i jest to info pewne na 100%? (UZ, jedyna umowa, obowiązkowe składki, 26+)
  • Odpowiedz