Wpis z mikrobloga

Cześć, może ktoś będzie mi w stanie co nie co powiedzieć o sytuacji mieszkaniowej na śląsku. Zastanawiam się nad kupnem mieszkania na śląsku, Katowice odpadają ze względu na wysokie ceny, ale zauważyłem że najtaniej jest w Bytomiu i to znacząco taniej jak w innych miastach, tyle że nigdy tam nie byłem a słyszałem że to straszna dziura, może ktoś coś więcej o tym powiedzieć? Zależy mi na dobrym dojeździe do Katowic (rozrywka/rekreacja) oraz do Krakowa, bo tam pracuję (zdalnie najbliższy rok potem 1-2 dni w biurze), chciałbym by było to spokojne miejsce. Myślę nad Chorzowem, Sosnowcem, Będzinem. Jeśli macie jakąś wiedzę o tych miastach (lub innych) to piszcie :)
#mieszkanie #chorzow #gliwice #katowice #sosnowiec #slask
  • 33
@gaily: mam samochód i dojechać raz w tygodniu nie było by to dużym problemem, jeśli oczywiście miasto było by warte zamieszkania :)
@SweetDreams: a możesz coś więcej powiedzieć o tym mieście? Bo na śląsku byłem w Gliwicach - ładne miasto ale daleko trochę i drogo, byłem w Katowicach ale czemu nie to już pisałem, byłem też w Sosnowcu i Bytomiu i całkiem fajne te miasta i blisko Katowic. Chciałbym bo
@Zurek_07: Bytom jest najszybciej wyludniającym się miastem w Polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dojazd do Krakowa będziesz miał dobry ze wszystkich miejscówek, które są dookoła Kato. Spokojnie znajdziesz fajne mieszkanie na nowym osiedlu w DG czy Sosnowcu. Duzo terenów rekreacyjnych, bardzo dobra komunikacja. Zależy jaki masz budżet, bo mieszkanie w dobrym stanie w starej kamienicy to możesz i za 70k kupić
@Klopsztanga: No właśnie wszędzie o tym czytam, ale czy są jakieś nowe dzielnice warte rozważenia?
@gaily: No i Sosnowiec rozważam, ale że nie jestem ze Śląska to nie orientuje się jakoś bardzo, wymieniłem miasta które jakoś znam i wiem że dojazd jest spoko, możesz coś więcej powiedzieć o Dąbrowie?
@wutermelon: Planuję przeznaczyć na to 200k +/- 50k razem z remontem. Nie zależy mi na czymś dużym bo to ma być mieszkanie obecnie dla mnie a kiedyś jeszcze dla dziewczyny :) Nie chce też mieszkać tam na zawsze bo docelowo planuję budowę domu za jakieś 5 do 10 lat, więc dobry dojazd do kato jest rzeczą konieczną bym mógł to kiedyś bezproblemowo wynająć. Szukam czegoś bo obecnie w krk za sam
@Zurek_07: mieszkałem większość życia w Mysłowicach a mimo to ciężko mi ocenić to miasto - nie wyróżnia się niczym szczególnym. Powiedziałbym, że jest do bólu nudne i ratuje je bliska obecność Katowic/Tychów. Na tle Katowic rozwijają się wolno. Jedno (niedawno otwarte) centrum handlowe, jest kino, trochę sklepów, nie ma żadnego dużego budowlanego. Restauracji/kawiarni dość mało, ale okazyjnie jest gdzie wyjść. Liczba zieleni mocno zależy od dzielnicy - od bardzo zielonych jak
@SweetDreams: Na szybko sprawdziłem i ceny średnio o 1500zł większe za metr niż w Sosnowcu, to sporo, tym bardziej, że nie planuję tam mieszkać na zawsze.

@ks2m: Czy oprócz żartów z tego miasto to jest aż tak źle w stosunku do innych miast? Nie licząc Bytomia oczywiście ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A o Chorzowie ktoś coś może powiedzieć? Blisko Katowic, jest park śląski, ceny też fajne.
@tomszczyk: Z tym się zgodzę, mój brat tam kończy studia więc trochę miasto znam i jest serio bardzo ładne, ale tutaj podobnie jak z Tychami, ceny są wyższe niż powiedzmy w Sosnowcu.
@wutermelon: No z DB miałbym najbliżej, ale czy to miasto jest fajne do życia? Nie chodzi mi o cuda, ale fajnie było by czasem skoczyć na jakieś piwo w fajne miejsce. Co do cen to dzięki za radę