Wpis z mikrobloga

@huzzah:
U ssaków jest możliwa produkcja mleka poprzez symulacje piersi/wymion.
Nazywa się to laktacja indukowana i jest czasami stosowana podczas kobiet które adoptują świeżo narodzone dzieci bądź też niektóre decydują się w taki sposób powiększyć biust (nie wnikam dla mnie to dziwne).

Usunąłem post bo nie znalazłem informacji o tym czy jest to stosowane u krów a z całą pewnością mogłoby by być, najwidoczniej tak jest wygodniej i szybciej. Krowa jednorazowo
Z ignorantem i debilem, który prawdopodobnie nigdy nie był na wsi.


@HansSolo: sam fakt mieszkania czy nawet pochodzenia ze wsi o niczym nie świadczy. Znam osobiście ludzi, którzy 4 dekady siedzą w rolnictwie a nadal popełniają elementarne błędy w tym rzemiośle niezgodne z zasadami opisanymi w podstawowych podręcznikach czy broszurach rozdawanych w ośrodkach doradztwa rolniczego. Króluje mentalność "Co oni tam się mogą znać kurła, ja x-lat jeżdżę rozpadającym się capkiem i
@Luna_Lovegood: Dzięki za wyjaśnienie. Szczerze też myślałem, że krowy dają mleko przez cały czas, ale nie w wyniku jakichś tajemniczych modyfikacji genetycznych tylko efektu krzyżowania osobników o pożądanych cechach co dało im taką "właściwość".
@Rodriquez: ale wydajność spada drastycznie że krowa nie zarobi na swoje utrzymanie. Rolnicy wykorzytują naturalny cykl zwierząt, raz w roku chcą urodzić potomka, robią to poprzez zapłodnięnie sztuczne inseminator lub naturalnie mamy byka. Krowa po urodzeniu daje ileś tam mleka która spada wraz z czasem od ciąży, w 10-11 miesiącu przerwy się dój aby przygotować krowe do porodu oraz nowej laktacji.
Druga cielaki są później wykorzystywane do remontu stada baz rozbudowy