Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak delikatnie dać do zrozumienia bratu żony że za często do nas wpada

Mieszkam z żoną w bloku,w którym 2 mieszkania są własnością jej rodziny - w jednym mieszkamy my, drugie do niedawna (pod nami) było wynajmowane studentom, ale miesiąc temu wprowadził się tam brat żony z narzeczoną. Brat wpada do nas nawet bez pukania albo pukając "symbolicznie" dosłownie 5 razy dziennie, świątek piątek niedziela. Nie mogę polatać w niedzielę o gaciach o 9 rano bo nie wiem czy zaraz nas nie odwiedzi. Wpada albo pogadać o pierdołach albo pożyczyć coś. Nie ukrywam że zaczyna mnie to drażnić bo lubię spokój.
Sytuacja jest o tyle delikatna że:
- gość jest naprawdę w porządku, typ człowieka który pomoże ci jak zadzwonisz do niego o 2 nocy że potrzebujesz podwiezienia i lubię go, nie raz mi pomógł w potrzebie a ja mu
- żona ma dobre relacja z bratem i nie chcę tutaj żeby przeze mnie pojawiały się jakieś napięcia

Więc przynajmniej na razie wolałbym uniknąć bezpośredniej konfrontacji, zresztą to powinna załatwić żona a nie ja. Jak dać delikatnie do zrozumienia że cieszymy się z jego wizyt ale nie jesteśmy "domem otwartym"? Doradźcie bo ja w social skills nie umiem

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f5f473f8679b6c666e7c098
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 65
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak jest normalny to normalnie. Powiedz, że jest spoko ziomkiem ale czasem chcesz polatać w gaciach albo i bez, czy też z zaskoczenia zabrać się za jego siostrę. Poproś żeby rzucał smsa zanim przyjdzie czy ok.
Poza tym, pewnie mu się znudzi z czasem.
  • Odpowiedz
Nie mogę polatać w niedzielę o gaciach o 9 rano bo nie wiem czy zaraz nas nie odwiedzi.


@AnonimoweMirkoWyznania: w swoim mieszkaniu można chodzić jak się chce to po pierwsze, a po drugie to odpowiedź na pytanie "Jak delikatnie dać do zrozumienia bratu żony że za często do nas wpada" - brzmi: szczerze. Mówisz mu - wpadnij na piwko (tylko postaw wódkę) o 20 i mówisz szczerze co leży na wątrobie.
  • Odpowiedz