Wpis z mikrobloga

Jeśli ktoś pracuje w domu przed komputerem i chce pojechać do innego miasta z rodziną i tam w hotelu pracować przy komputerze w hotelu, to jak rozliczyć pobyt w hotelu z żoną i dzieckiem jako koszty uzyskania przychodu? Jakiś % kwoty można wrzucić czy nie przejdzie taki manewr?
#firma #jdg #ksiegowosc
  • 23
@py-jter: a co to za walenie w #!$%@?? Przedsiębiorca pracujący w domu ma prawo wliczyć w ksozta część powierzchni mieskznaia w ktorej wykonuje czynnosci, a także media ktore wykorzytuje w cześci %.
Więc jeśli przedsiębiorca ma ochote zamieszkać w innym miescie, tam pracując i potrzebuje do wykonywania pracy pokój hotelowy to według logiki także część wydatku na pokój, tak jak i na swoj dom, jest kosztem do wykonania czynności. Przecież przedsiębiorca
@py-jter: no i właśnie pytam jak to robić, jestem w innym miescie i tutaj pracuje na komputerze. Nie będę przecież szedł z laptopem siedzieć na ławce w parku wykonywać dzialalność gospodarczą tylko potrzebuje tak jak w rodzinnym mieście pomieszczenia, prądu, internetu - więc wynajmuje pokój w hotelu. Ale nie jest to w 100% pod dzialalność ale także prywatnie. I tu jest problem, bo na logikę koszt jest, ale raczej nie 100%,
Jeśli ktoś pracuje w domu przed komputerem i chce pojechać do innego miasta z rodziną i tam w hotelu pracować przy komputerze w hotelu, to jak rozliczyć pobyt w hotelu z żoną i dzieckiem jako koszty uzyskania przychodu? Jakiś % kwoty można wrzucić czy nie przejdzie taki manewr?


@MateriaBarionowa: Co do zasady każdy koszt musi być powiązany z przychodem i tutaj chyba temat się zamyka. Jeśli będziesz miał faktury przychodowe od
@py-jter: jakie palisz głupa? Czy ty umiesz czytać? Jade do innego miasta i będę tam NORMALNIE PRACOWAĆ PRZY KOMPUTERZE 8 GODZIN tak samo jak to robię w domu gdzie przysługuje mi 20% z mojego mieszkania do wykonania działaności gospodarczej. Nie jest to żadna delegacja. Jest to praca w innym mieście. Nie jestem przywiązany do tego by pracować tylko w jednym miejscu na świecie.
jakie palisz głupa? Czy ty umiesz czytać? Jade do innego miasta i będę tam NORMALNIE PRACOWAĆ PRZY KOMPUTERZE 8 GODZIN tak samo jak to robię w domu gdzie przysługuje mi 20% z mojego mieszkania do wykonania działaności gospodarczej. Nie jest to żadna delegacja. Jest to praca w innym mieście. Nie jestem przywiązany do tego by pracować tylko w jednym miejscu na świecie.


@MateriaBarionowa: A pytałeś jak to interpretuje Twoja księgowa?
A pytałeś jak to interpretuje Twoja księgowa?


@SantiJacope: Zdania są podzielone, moj kolega normalnie całe wyjazdy wpisuje w koszty. Jedzie np na tydzień do innego miasta, tam pracuje w hotelu i wpisuje w koszty cały hotelowy pobyt. Nie miał kotroli więc nie wiem czy to przejdzie. Moja księgowa ma pewne wątpliwości więc pytam ctytaj czy ktoś coś robił w tym temacie.

Jeśli będziesz miał faktury przychodowe od firm z tej okolicy
@MateriaBarionowa: Wpisać w koszty możesz wszystko, kwestia tylko czy będziesz w stanie to obronić. Napisz dokładnie w jaki sposób chcesz powiązać ten koszt z osiąganym przychodem i czy planujesz rozliczać w tym samym czasie obie lokalizacje.
@MateriaBarionowa: Wydatki na noclegi żony/dzieci nie są związane wcale z działalnością i tego na 100% nie możesz dać w koszty. Zostaje jedynie kwestia kosztów Twojego noclegu.

Skoro jak twierdzisz będziesz wtedy pracował i jesteś w stanie to udokumentować, to koszt twojego noclegu mógłby być kosztem. Czy US w czasie kontroli tego nie zakwestionuje to nie wiadomo. [ale pewnie zakwestionuje]