Wpis z mikrobloga

W samochodzie dziewczyny, przednie światła ledwie już świecą i potrzebuję nieco pomocy. Jestem totalną noga w tych sprawach i nie wiem jakie żarówki najlepiej kupić (przedziały cenowe są ogromne). Samochód to clio 2 i z tego co wyczytałem potrzebne będą W5W do pozycyjnych z przodu, H7 na krótkie i H1 na długie. Ktoś jest w stanie pomóc jakie zakupić, aby nie było żadnego bubla, ani też przesadnie drogich?
#motoryzacja
  • 19
  • Odpowiedz
@Zoeys: Tak jak przedmówcy piszą, żarówka halogenowa będzie tak samo świeciła do końca swojego żywota i zauważalnie słabe światła to nigdy nie jest wina żarówek, a całego osprzętu w postaci klosza, odbłyśnika oraz zasilania, które potrafi gubić masę wraz z upływem czasu.
Ja mam 16-letnie i żarówki za 14 zł z Auchan świecą tak samo mocno jak w nowych furach z salonu. Po prostu mam świeże klosze i odbłyśniki.
  • Odpowiedz
@Zoeys: Poświeć latarką w odbłyśnik i zobacz czy nie jest wypalony na brązowo obok żarówki oraz czy cały nie jest matowy (powinien być jak lustro). No i pytanie jak się trzymają przewody, zwłaszcza wszystkie wtyczki, konektory itp.
  • Odpowiedz
@Zoeys: No to w takim razie nie oczekuj cudów od żarówek bo te za 5 zł świecą podobnie pod względem jasności do tych za 100 zł. Albo są niedostatecznie wypolerowane, albo odbłyśniki wewnątrz lampy są w złym stanie, albo "ten typ tak ma", niektóre modele samochodów przez samą budowę lamp lepiej oświetlają drogę, inne gorzej. Pomoże chyba tylko wymiana lamp, nie polecam tanich zamienników, już lepsze używane oryginały w dobrym stanie.
  • Odpowiedz
@Testobiron: jak z pracy wrócę to zerknę, bo faktycznie może być to problem. Prawe światło krótkie jest strasznie niesymetryczne, a całość ogółem to ciemne żółte światło to może być i popalone. Dzięki za pomoc!
  • Odpowiedz
Tak jak przedmówcy piszą, żarówka halogenowa będzie tak samo świeciła do końca swojego żywota i zauważalnie słabe światła to nigdy nie jest wina żarówek


@Testobiron:
XDDDDDDDDDDD

z tym to żeś poleciał okropnie
z matowym/zakurzonym lustrem masz rację

@Zoeys:
Narva, Tungsram, nie pchaj się w jakieś hiper super turbo burbo +2137% z niebieskim szkłem
  • Odpowiedz
@PanKracy582: Nigdy nie widziałem różnicy w żarówkach głównych, by jakoś inaczej świeciły wraz z wiekiem (poza jakimiś małymi #!$%@? typu W5W co potrafią nabić taką temperaturę, aż mają osmoloną bańkę na czarno). Mówię o zwykłych żarówkach, nie jakichś +milion% światła co się je zmienia razem z olejem co roku. Chyba, że uważasz inaczej lub masz jakieś źródła to chętnie poczytam/obejrzę i zmienię zdanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Chyba, że uważasz inaczej lub masz jakieś źródła to chętnie poczytam/obejrzę i zmienię zdanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Testobiron:
Powiem lepiej: skoro masz 16 letnie żarówki halogenowe i są używane jak trzeba, to wymień w jednym reflektorze i przekonaj się sam jak świeci :)

To cię przekona lepiej niż jakiekolwiek źródła czy testy.
Tylko proszę, zrób to a nie wykręcaj mi się tu zaraz, że nie chce
  • Odpowiedz
@PanKracy582: Mam 16 letnie auto z żarówkami za 14 zł xD nie mogłem edytować komentarza po dodaniu. Tak czy siak kupię jakieś bardziej markowe żarówki i zrobię porównanie 50/50 z własnej ciekawości i napiszę ci o wynikach, bo to nie jest tak, że jestem jakimś zagorzałym fanem własnego zdania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Testobiron:
Najzwyklejsze firmowe, Bosch, Tungsram, Narva, Hella.
Zmienisz zdanie jak sam się przekonasz. Tak na sucho bardzo to widać jak oświetlisz ścianę z bliska, ewidentnie nowa żarówka jest bielsza.
Drugie to w nocy po deszczu, różnica kolosalna- światło nie 'wsiąka' w drogę (nie wiem jak to określić, niby widzisz że świecą ale guzik widać xD)
Efekty stestowane na H1, H3, H4 i H7. (golf4, mondeo mk1, focus mk1, e32, w202, avensis,
  • Odpowiedz
@PanKracy582: Bosmy jeszcze dają radę z tanich i ogólnodostępnych (stacje). Ale w końcu muszę założyć jakieś lepsze do balerona, ciekawy jestem różnicy przy reflektorach w bdb stanie.

Drugie to w nocy po deszczu, różnica kolosalna- światło nie 'wsiąka' w drogę (nie wiem jak to określić, niby widzisz że świecą ale guzik widać xD)

hmm, to mnie przekonuje, chyba wiem o co Ci chodzi
  • Odpowiedz
Bosmy jeszcze dają radę z tanich i ogólnodostępnych (stacje).


@czyczepka:
a tak, tylko jakoś do mnie to nie przemawia, no nie wiem, opakowanie mi nie pasuje i wolę Narvę/Hellę xD
Baleron czyli W124? Tam wypalały się odbłyśniki z tego co kojarzę, ojciec miał lata temu z tym problem

drugi protip: zmierz napięcie na akumulatorze podczas pracy silnika i na samej kostce lampy
trzeci protip: rozebranie lampy i wyczyszczenie, ale TURBO UWAGA
  • Odpowiedz
Baleron czyli W124? Tam wypalały się odbłyśniki z tego co kojarzę


@PanKracy582: dokładnie, ale jak pisałem, całość reflektorów stan bdb - ale jakby trochę lepiej świeciło nie za miliony, to czemu nie.

drugi protip: zmierz napięcie na akumulatorze podczas pracy silnika i na samej kostce lampy

o właśnie, przypomniałeś mi, że muszę kupić oprawkę pozycyjnej, bo żarzy się minimalnie słabiej i kontrolka spalonej żarówki się świeci, dzięki :)
  • Odpowiedz