Wpis z mikrobloga

Dzisiaj mija 4 lata odkąd #emigracja do #norwegia.
Pamietam jakby to było wczoraj: lotnisko, jeden bagaż, komputer, bilet w ręku i marzenia. Samotna emigracja nie jest łatwa. Szukanie pracy, nieprzespane noce i wewnętrzne rozterki czy w ogóle warto. Inny kraj, inny język, inni ludzie. Rodzina i dawni przyjaciele w Polsce. I ciagle zadawanie sobie tego samego pytania „czy warto?” „Czy dam radę?”
Dzisiaj wiem, ze warto. Spełniłam swoje marzenia o dobrze płatnej pracy w zawodzie, o przyjaciołach i życiu jakim zawsze chciałam żyć. O wolności i podejmowaniu decyzji samej za siebie. Niedługo kupuję mieszkanie w centrum Oslo, mam najlepszego psa na świecie (#runkapunka) i możliwości jakich nie wiem czy miałabym w Polsce.
Człowiek powinien dążyć do spełnienia swoich marzeń, mimo przeciwności losu.

Miłego dnia! (ʘʘ)
sjasmin - Dzisiaj mija 4 lata odkąd #emigracja do #norwegia. 
Pamietam jakby to było ...

źródło: comment_1599539868Fhxej2cDG1J8EoGSn7zjn8.jpg

Pobierz
  • 359
@heteropoda: Czym wlasciwie ryzykujesz, jezeli nie masz kuli u nogi to nawet jak nie wyjdzie to nie tracisz absolutnie niczego, pracy w zawodzie nie znajdziesz po ewentualnym powrocie? W DE znalezienie pracy w pielegniarstwie trwa jakies 15 minut. ;)

Poza tym polskie pielegniarki po uczelni sa swietne. Ja po kilku latach jedyne o czym mysle kiedy wspominam polski szpital to anegdotki w stylu "mlody, ale badania usg to drukuj dwa w
@pan_jajko: Raczej nie, bardziej północ okolice Mersch, Bissen, Diekirch max. Chociaż patrzę też na wschód Junglister, Grevenmacher, Larochette. Obecnie jestem jeszcze 2 miesiące na okresie próbnym w nowej pracy więc i tak kredo nie wezmę na razie xD
@sjasmin: Zazdro, ja jeszcze cztery lata i będę miała możliwość kupna mieszkania, tylko cały czas się zastanawiam czy w Polsce czy u siebie ;-; powodzonka!
@pan_jajko: Wiem o tym doskonale, że jest piękny. Przecież na wschodzie i północy masz najlepsze ceny. Z tego co się orientuję to wschód nawet taniej wychodzi bo nie ma za bardzo połączeń kolejowych ze stolicą dobrych xD dlatego bardziej się na północ nastawiam