Wpis z mikrobloga

Wie ktoś jak to jest z tą rezygnacją ze studiowania po przyjęciu i złożeniu dokumentów na uczelnię? Przez jaki czas można zrezygnować?
Dostałem się na studia w innym mieście, które były moim drugim wyborem. Termin na składanie dokumentów był już ponad 2 tygodnie temu (i wtedy też złożyłem dokumenty, i zostalem przyjęty)
Ciągle jednak czekam na wyniki II i III tury na studiach "pierwszego wyboru". Czy jak za kilka dni okaże się, że zostałem przyjęty na te studia, będę mógł zrezygnować ze studiów, na które złożyłem papiery?

Na stronie rekrutacji jednej z uczelni jest napisane, że można bezprolemowo zrezygnować w ciągu 14 dni po złożeniu dokumentów jedynie wysyłając wiadomość e-mail z rezygnacją. To jednak nie rozwiązuje mojego problemu, bo pomiędzy składaniem dokumentów na pierwszej uczelni, a wynikami rekrutacji na drugiej mija więcej niż 14 dni.

Dodam, że chodzi o uczelnie państwowe.

#studia #studbaza #rekrutacja #pytanie #pyta #pwr #uwr #uczelnia #prawo
  • 12
@dziecielinapala: Ale chodzi o to, że w naszym kraju w przypadku studiowania na 2 kierunkach na uczelniach państwowych jednocześnie trzeba za jeden kierunek płacić. Chcę takiej sytuacji uniknąć, więc zależy mi na tym, aby nie zostać przyjęty na jedne jak i drugie jednocześnie.

Gdyby to był po prostu jeden kierunek i nie chciałbym w ogóle/dalej studiować, wiem że nie byłoby problemu.
@dziecielinapala: Jak dla mnie od zawsze tak było, ale jestem dosyć młody. Sprawdziłem na szybko w internecie i o ile nie kłamią to:

Od października koniec bezpłatnych studiów na dwóch kierunkach Data publikacji: 25.09.2013, 11:50
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Filip69: jak jesteś dobrym czlekiem to zgłaszasz rezygnację, aby zwolnić miejsce. A jak nie to yolo i wyjebka. 2 lata temu się zapisałem na 2 kierunek ale plany były kijowe i ani razu nie byłem na zajęciach
@Filip69: bądź dobrym człowiekiem i jak się dostaniesz na tamten kierunek to zrezygnuj z pozostałych. Zwolnisz komuś miejsce. Jeśli nie jesteś pewien jak dokonać rezygnacji to zadzwoń do biura rekrutacji bądź dziekanatu danego wydziału.
@mmenelica: Wiem o tym, właśnie taki był/jest zamiar, tylko uczelnia mówi, że należy ew. zrezygnować w ciągu 14 dni, a to przecież patologia nieco, skoro nie mam jeszcze wyników z II tury z innej uczelni, a już muszę/powinienem (wg uczelni) zdecydować gdzie mam studiować. A jest przecież jeszcze III tura rekrutacji, jeszcze później (!).
Dlatego dziwnie mają to rozegrane. U jednych w połowie sierpnia, u innych w połowie września.