Wpis z mikrobloga

@szperacz: Po chwili wpatrywania się w dumpy kodów doszedłem do wniosku, że to ch** nie robota i napisałem do serwisu Toflesz z zapytaniem, czy są skłonni udostępnić jakiekolwiek informacje mogące pomóc w zdalnym sterowaniu tym okapem (gdzie wysterować jaki stan logiczny na elektronice, ew. jak generowane są kody IR), jednak dzisiaj odpisali, że mam spadać na drzewo.
W związku z tym postanowiłem rozebrać pilota, bo prawdopodobnie zwyczajnie wepnę się z przekaźnikami
kthxbye - @szperacz: Po chwili wpatrywania się w dumpy kodów doszedłem do wniosku, że...

źródło: comment_1611073425AU5E6ywzZnsS1PsDgP3yH8.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@kthxbye: Dzięki za tak dużo informacji.

To ja podzielę się swoim reserachem.

Link do zdjęć zasilacza: https://imgur.com/a/GKgp6YY

Wykręciłem z okapu "zasilacz" i mam następujące wnioski:
- Każdy bieg ma swój przekaźnik
- Przy włączeniu biegu pierwszego zwiera się przekaźnik oznaczony cyfrą 1.
- Przy włączeniu biegu drugiego następuje rozwarcie przekaźnika nr 1 a następnie zwarcie przekaźnika nr 2. itd.
- Może być włączony tylko jeden przekaźnik (bieg) na raz.
- Pasek
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szperacz: Przy dwóch biegach to jeszcze nie problem, bo możesz na jednym przekaźniku wpiąć oba biegi i nigdy nie załącza się na raz. Gorzej, kiedy biegi sa 4 :D
Ostatnio pomyślałem, żeby wylutowac tego scalaka z pilota, przygotować płytkę z esp8266 i wysterowywac go logicznie. Ale nie mam na to kompletnie czasu.
Mam ten sam silnik.

Edit
W sumie na 3 przekaźnikach można zrobić sterowanie 4 biegami bez możliwości załączenia dwóch
  • Odpowiedz
@kthxbye: Czyli druty od silnika wypiąć ze sterownika z podpiąć pod własną płytkę via przekaźniki. Przekaźniki wysterować z esp8266 czy innego ustrojstwa na zigbee np. Pozostaje jeszcze kwestia zachowania mozliwości sterowania z samego okapu. Tutaj rozumiem, ze wystarczy wpiąć się do sygnałów z 'flatkabla', o którym piszesz. Dla esp potrzebny byłby konwerter logiczny z 5V na 3.3V.
kthxbye - @kthxbye: Czyli druty od silnika wypiąć ze sterownika z podpiąć pod własną ...

źródło: comment_1614179593tJIZMpfmGoWBpNPqBNZZbQ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
pomyślałem, żeby wylutowac tego scalaka z pilota, przygotować płytkę z esp8266 i wysterowywac go logicznie


@kthxbye: To już workaround level master :)

Poszukałem trochę na necie i znalazłem dokumentacje do tego kontrolera w pilocie:

https://www.tontek.com.tw/uploads/product/73/TTR01D_V3.4_EN.pdf

Ten mikrokontroler programowany jest w assemblerze.
Do wgrania softu potrzebny jest nikomu nieznany "Tontek ICE Board" i soft "Tontek ICE".
Soft znalazłem i faktycznie jest tam na liście ten procek (Pic rel).

Na githubie znalazłem nawet
szperacz - > pomyślałem, żeby wylutowac tego scalaka z pilota, przygotować płytkę z e...

źródło: comment_16141843125NirGmDFyJJiHBJFnzwf3R.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz