Wpis z mikrobloga

@Esseker352: Mam Toflesz Sandy Island OK-4.

Na Broadlinku takie kody połapałem:

gora: JgAoACgAAYsoAAGLKAABiygAAYsoAAGLKQABiikAAYopAAGKKQABiikADQU=
dol: JgAoAFMAAYtSAAGLUwABi1IAAYtTAAGLUgABi1MAAYtSAAGLUwABi1IADQU=
swiatlo: JgAoAHwAAYt8AAGLfQABin0AAYt8AAGLfQABin0AAYt8AAGLfQABi3wADQU=
timer: JgAoAKcAAYqnAAGKpwABiqcAAYumAAGLpgABi6YAAYumAAGLpgABi6YADQU=
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@persil91: smarthome:
1. Wlacza się okap auto razem z płytą.
2. Dłuższy timer
3. Włączanie światła głosowo z gh/Alexa
4. Wyłączanie światła w ramach sceny
Na Broadlinku takie kody połapałem:


@kthxbye: Wiem, że to już stary temat, ale chciałbym zapytać czy działają Ci połapane broadlinkiem kody z okapem Toflesz? Też mam okap z tej firmy i połapałem kody ze swojego pilota, ale okap nie reaguje, gdy wysyłam broadlinkiem te wcześniej zapisane kody. Mam RM4 mini. Miałeś / masz podobny problem czy wszystko Ci działa?
@kthxbye: @Esseker352:
Powalczyłem troche ze swoim okapem Toflesz i mam następujące wnioski:
Zauważyłem, że by włączyć coś na okapie trzeba nieco dłużej przytrzymać przycisk na oryginalnym pilocie.
Jest potrzebne, bo okap włącza się dopiero po otrzymaniu dwóch kodów.
Problemem jest to, że dwa wysłane po sobie kody są delikatnie różne. Drugim problemem jest to, że każda kolejna sekwencja dwóch kodów do tej samej funkcji (np włączenia okapu), też jest minimalnie
@Esseker352: Ehhh niestety nie działa to tak jak bym sobie życzył. Najpierw kupiłem bramkę IR Xioami, która w ogóle nie potrafiła odebrać, ani wysłać kodów do Toflesza. Teraz kupiłem broadlinka, który przynajmniej je odczytuje i wysyła, ale okap ich nie akceptuje bo potrzebna jest jakaś zdefiniowana sekwencja. Czasem zdarzy się, że jeden kod zaskoczy przy 20 próbie jego wysłania, ale to jest naprawdę randomowe. Nie sądziłem, że durny okap będzie miał
@kthxbye: Słabe łapanie raczej nie możliwe. Ten mini pilot dołączony do okapu działa mi z drugiego końca pomieszczenia, a broadlinka przykładałem nawet do odbiorika w okapie :)
@kthxbye: Dzięki za ciekawe informacje.
Pewnie można by przeanalizować te ramki w jakimś sofcie pokroju IrScrutinizer, tylko zastanawiam się czy jest to normalny standard transmisji typu RC5 czy też jakiś totalny custom. Jak będę miał czas (za pare dni) to spróbuje zobaczyć co za hardware siedzi w tym okapie. Może na płycie jest jakiś skatalogowany kontroler do obsługi tej transmisji IR.