Wpis z mikrobloga

Poleci ktoś miejsca warte zobaczenia? Mieszkam, we Wrocławiu, chcę sobie pojechać na 10 dni w góry, w zaznaczone rejony na mapie. Wyjazd bez większego planu, relaks, jak chodzenie po górach to lajtowe, pewnie Czechy też odwiedzę. Może na kilka dni tu, na kilka dni tam...?
Poleci mi ktoś w które rejony się warto wybrać?
Ojciec mi poleca Karpacz.
#dolnoslaskie #dolnyslask #szklarskaporeba #karpacz #gory #wakacje #urlop #wroclaw #jeleniagora #kamiennagora
Pobierz
źródło: comment_1598989460ISMRjuwiGJp3zYHDUhJezv.jpg
  • 23
@penknientyjerz: Zatrzymaj się w jakichś Borowicach/Przesiece/Jagniątkowie stamtąd masz dobre opcje na wypady w góry. Karpacz i Szklarska jest przereklamowana i wystarczy maksymalnie dzień by zwiedzić te dwa miasteczka, które są zapełnione turystami i podróbkami w sklepach. A potem możesz decydować czy chcesz np. do Czech do Harrachova, czy Pec pod Snezkou, albo w PL np. Szrenica itd.
@penknientyjerz Kowary są fajną bazą wypadową, bo można i wybrać się na Karkonosze że Śnieżką, jak i w niedocenione Rudawy Janowickie.
Ogólnie, to cały region co zaznaczyłeś jest fajny i w każdym miejscu są fajne rzeczy do zobaczenia.
Odpal sobie booking i zobacz ceny po czeskiej stronie, bo może wyjść sporo taniej niż po polskiej stronie, a często są tam oddalone od miast schroniska i pensjonaty.
@penknientyjerz: fajne spokojne czilowe trasy są w rudawach janowickich, bardzo polecam trasę na skalnik, bolczów, krzyżna góra, mniej znane trasy wokół karpacza - droga z kowar lub karpacza na budniki potem na skalny stół, baaardzo malo uczęszczane względem głównych szlaków.