Wpis z mikrobloga

Pracuję właśnie nad projektem ogrodu dla klientki spod Warszawy. Klientka jest bratową mojego wykopowego klienta, którego projekt prezentowałam ostatnio: https://www.wykop.pl/wpis/51569027/taki-projekt-ogrodu-a-w-zasadzie-zagospodarowanie-/ Mieszkają tuż obok siebie i czuję, że będzie rywalizacja pomiędzy ogrodami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bardzo dużo tu brzóz (które kocham, więc bardzo się z tego cieszę) z hostami rosnącymi pod nimi, do tego taras, altanka i trzy trawniki, każdy do innego rodzaju wypoczynku.

Jak zawsze - jeśli macie jakieś pytania o swój ogród, o rośliny, albo o to jak wygląda współpraca z projektantem ogrodów - pytajcie śmiało ʕʔ

#budujzwykopem #projektowanie #ogrod #ogrodnictwo
Pobierz kjut_dziewczynka - Pracuję właśnie nad projektem ogrodu dla klientki spod Warszawy. K...
źródło: comment_1598702137jQ8qYTgtIRTc3yNaHNAtqb.jpg
  • 79
@powsinogaszszlaja w tym przypadku klienci sami będą budować swój ogród etapami - latami. Stąd nikt nie będzie tego nadzorować. Do projektu dołączam zawsze swój poradnik w którym jest opisane krok po kroku jak zrealizować projekt i mam nadzieję, że klienci wezmą go pod uwagę. Służę im też rada i pomocą mailowo.

Istnieje również taka usługa jak nadzór autorski, jest ona osobno płatna, ale na to decydują się raczej klienci którzy wynajmują firmę
@kjut_dziewczynka: Jest wiele osób, które chcą mieć ładny ogród - wypada pochwalić się przed znajomymi ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale nie nie chcą angażować się w prace ogrodowe - dla nich to ujma, nie będą wieśniakami, mają kasę wiec nie będą zniżać się do takiego poziomu aby ryć w ziemi itp.( ͡° ͜ʖ ͡°) stąd moje pytanie.
Wiele osób chce mieć ogród, ale
@powsinogaszszlaja: Rzeczywiście, są tacy klienci, ale jakimś trafem nie są to moi klienci ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chyba bym się nie dogadała z kimś kto twierdzi, że sadzenie roślin uwłacza. Ja sobie bardzo cenię np. hortiterapię, a moim hobby jest zbieranie chwastów, dzikich roślin i robienie z nich przetworów (np. lemoniada z nawłoci kanadyjskiej).
@Arado-Akbar: ach, a jeśli chodzi o jakieś studia to architektura krajobrazu. Tytuł zawodowy po nich to inżynier architekt krajobrazu. Ja po tych studiach poszłam jeszcze na Uniwersytet Artystyczny na kierunek design krajobrazu i zostałam magistrem sztuki. Krajobraz to rozległa dziedzina, obejmująca projektowanie w dużej skali (regionu, powiatu) i małej - takiej jak ogród czy park kieszonkowy. Także równie dobrze można nauczyć się fachu w technikum czy na kursie, ale warto mieć
@kjut_dziewczynka: Jakiej wielkości działka ma sens, żeby fajny ogród zrobić?

Jestem na etapie zakupu a opinie znajomych są skrajnie różne (w sumie każdy chwali to, co ma, z przewagą na rzecz małych działek).

Myślałem o większym terenie przy lesie, z pojedynczymi drzewami i żeby tego wcale nie ruszać, tylko ogrodzic, zrobić przejścia i tyle.

A przy domu mały trawnik.
@kjut_dziewczynka moja mama Żeby się rozwijać i zaplanować sobie działkę zapisała się na kurs architektury ogrodów, więc mam pytanko. Te kursory czy inne kosinusy nauczą czegoś, żeby tylko mogła sama sobie zaprojektować na własny użytek ogród? XD
@kjut_dziewczynka hej napisz proszę do mnie na Prv bo ja do Ciebie niestety chyba nie mogę. Szukam właśnie kogoś do wykonania projektu ogrodu, a firmy do których dzwoniłem z wawy mają alni wyłączone numery albo nie odbierają, nie wiem o co chodzi :/

Dzięki :)