Wpis z mikrobloga

Ponad tydzień temu coś mi zaczęło śmierdzieć w mieszkaniu. Szukałam, sprawdzałam, nic nie znalazłam. W ubiegły czwartek odkryłam, że to z wentylacji, zgłoszone do administracji, w piątek sprawdzili i wg. nich nie ma problemu. Od wczoraj śmierdzi już konkretnie w całym mieszkaniu, a dzisiaj pod drzwiami piętro niżej larwy much... Administracja jednak sprawdzi co się dzieje. Mieszka tam młody chłopak, nie polak, informatyk... Nie taguję, bo brakuje mi pomysłu jak to otagować.
  • 517
  • Odpowiedz
@Kalypsoo: @0anon nie wiemy, nie mamy do niego nawet numeru telefonu. Często wyjeżdżał, ostatnio pomagaliśmy mu ogarnąć ślusarza, bo kluczy zapomniał. Spodziewam się najgorszego, ale wciąż mam nadzieję, że coś innego się stało.
  • Odpowiedz
@justypl: To masz coś nie tak z instalacją wentylacyjną skoro piętro niżej coś zaczęło śmierdzieć a u ciebie wychodzi ten smród. Powinno być tak jeśli zaczęłoby śmierdzieć dwa piętra niżej, a i to nie do końca powinno wychodzić w mieszkaniu u ciebie. Najwidoczniej źle połączone są kanały wentylacyjne i jeden z sąsiadów (9wyżej) załozył sobie wentylatorek na instalacji wentylacji grawitacyjnej. Co nie znaczy że admninistaracja nie powinna sie tym zająć.
  • Odpowiedz
@Wiskoler_double: to kamienica, nie znam się, wentylacja co jakiś czas jest sprawdzana i podobno działa prawidłowo. Kiedy (tydzień temu) zgłosiliśmy problem, polecono nam zakleić wywietrznik (jest ich kilka, ten konkretny znajduje się w pokoju). Wszystko fajnie, tylko teraz jedynie w kuchni i łazience da się przebywać, bo smród przedostaje się od podłogi, wszędzie gdzie stoi większy mebel typu sofa, półki, łóżko, gdzie powietrze stoi, nie da się wytrzymać.
  • Odpowiedz
@justypl: Na 99% to nie będzie nic pozytywnego: śmieciarz bądź wyjechał i zapomniał śmieci ogarnąć (nie wyklucza pierwszego, że jest zbieraczem) albo się wyhuśtał/stracił przytomność/zmarł niedaleko drzwi wyjściowych co by sugerowało, że szukał pomocy. Skoro wentylacja nie działa prawidłowo to mógł być to nawet tlenek węgla. Jakie macie ogrzewanie w kamienicy?
  • Odpowiedz