Wpis z mikrobloga

Cześć, dostałem się na informatykę na WIET, jednak wciąż mam wątpliwości, czy jednak nie wybrać "zwykłej" informatyki na UJ (TCS odpada, bo zaczynam programowanie praktycznie od zera). Od WIETu odstraszają mnie trochę przedmioty techniczne(elektronika, z fizyką nie mam większych problemów), z kolei słyszałem,że na UJ jest więcej teorii niż praktyki. Proszę o opinie na temat tych dwóch wydziałów i uzasadnienie
#agh #uj #informatyka

Informatyka

  • WIET AGH 75.5% (40)
  • "zwykła" UJ 24.5% (13)

Oddanych głosów: 53

  • 24
@kawik: Założenie, że nie TCS, bo zaczynasz programować od 0 jest trochę dziwne. Bardziej bym się przejmował ewentualnymi brakami z matmy. Jeśli za praktykę uważasz typowy webdev to raczej go nie znajdziesz i na agh i na uj. Na jednej będziesz miał więcej matmy, na 2 kilka przedmiotów technicznych czy fizykę.
Wybierając się na AGH polecam już z programowaniem co nieco się zapoznać, pierwszy semestr to nawałnica matmy, do tego na WDI mimo że są omawiane podstawy programowania to ćwiczenia i pierwszy kolos dla ludzi którzy wcześniej nie programowali były kosą. Podobno w tym roku na WDI ma być Python zamiast C++, więc bye bye wskaźniki, ale mimo wszystko podstawy polecam sobie ogarnąć.
@kawik: Spodziewaj się dużo algorytmiki i wchodzenia głęboko w różne tematyki - architektury, systemy itp. Programowanie też będzie ale to są studia inżynierskie, a nie kurs programistyczny
Zauważyłem, że na IET idzie masa ludzi, którzy dobrze zdali matematykę, ale nie mają pojęcia o programowaniu. Potem w zależności kto prowadzi Wstęp albo dostaje się dosyć mocne zadanie jak na początkujących albo gładko przechodzi dalej