Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@spidero: nie jest, ale jest używane przez przeciwników blm i jest uważane za takie wkurzające
Argumentują to tym że jak ci syn umrze to mówisz że też byś się wkurzył jakby ktoś ci mówił "all sons matter".
Osobisxie naciągane w #!$%@?. Z ludźmi wspierającymi tylko blm trudno się dogadać
Czyli można być dumnym z bycia gejem a nie można być dumnym z bycia hetero ?


@Peeleejin: "Duma" to niedokładne tłumaczenie z angielskiego "pride", które jest znacznie szerszym terminem. W tym kontekście to słowo dotyczy bardziej "podniesienia głowy, przyznawania się do tego kim się jest". Ma to ogromny sens w sytuacji, gdy przez wieki LGBT musieli się ukrywać przed społeczeństwem w obawie przed represjami.

Wytłumacz mi zatem z jakiego powodu masz
Wytłumacz mi zatem z jakiego powodu masz podnosić głowę i otwarcie przyznawać się do bycia hetero?


@Hound: Przecież "pride" odnosi się też do "your feelings of your own worth and respect for yourself: " co przekłada się na pewność siebie. Nie trzeba być prześladowanym żeby być pewnym siebie.

Duma z bycia hetero jest jak duma z umiejętności chodzenia. Ok mozesz byc dumny ale nie ma z czego.


@TurboDynamo: ohh widzę
Przecież "pride" odnosi się też do "your feelings of your own worth and respect for yourself: " co przekłada się na pewność siebie. Nie trzeba być prześladowanym żeby być pewnym siebie.


@Peeleejin: "Pride" odnosi się też m.in. do stada lwów, ale to nie ma nic do rzeczy tutaj, podobnie jak twoje tłumaczenie. Istotny jest pierwotny kontekst użycia tego terminu, a nie dobieranie sobie akurat tego tłumaczenia z tuzina innych, które ci
"Pride" odnosi się też m.in. do stada lwów, ale to nie ma nic do rzeczy tutaj, podobnie jak twoje tłumaczenie. Istotny jest pierwotny kontekst użycia tego terminu


@Hound: Czyli jak mam koszulkę z nadrukiem "straight pride" to ty oczywiście lepiej wiesz dlaczego noszę taką koszulkę.
Noszenie takiej koszulki nie może być manifestacją pewności siebie?
Założenie takiej koszulki nie równa się nienawiści do homo tak jak założenie koszulki mięsożerca nie robi z