Wpis z mikrobloga

#triathlon jeździ ktoś z tagu na rowerze tt z pomiarem mocy? Zdaję sobie sprawę ze zmiany pozycji, zmniejszenia generowanej mocy plus łatwiejszego biegania i innych zmian.

Interesuje mnie realny zysk z przesiadki z szosy na czasówke na ile przekłada się to na czasowy zysk na rowerze. Najlepiej jakieś dane z popularnych tras pokroju Sierakowa bez jazdy na kole porównując rdr ( ͡º ͜ʖ͡º).
  • 20
@futrzakos: jeżeli nie walczysz o każdą sekundę to raczej główny zysk z czasówki to pozycja i efekt psychologiczny.
Na 1/4 czy 1/2 te czasowe różnice będą bardzo małe do szosy aero z lemondką (ale duże do zwykłej szosy gdzie nie leżysz)

Ciężko będzie znaleźć Ci kogoś kto poda realny przykład bo przecież musiałby zmienić rower w ciągu sezonu i wystartować 2 razy na tej samej trasie :D

No ale porównań z
Zdaję sobie sprawę ze zmiany pozycji, zmniejszenia generowanej mocy plus łatwiejszego biegania i innych zmian.

Interesuje mnie realny zysk z przesiadki z szosy na czasówke na ile przekłada się to na czasowy zysk na rowerze. Najlepiej jakieś dane z popularnych tras pokroju Sierakowa bez jazdy na kole porównując rdr ( ͡º ͜ʖ͡º).


@futrzakos: Odpowiem, bo trochę już przejeżdziłem. Może nie na rasowym TT, ale w tej
@futrzakos To zależy jak bardzo dobrze czujesz się w pozycji czasowej na szosie z lemondka i jakie dystanse chcesz robić. Bo jeśli masz dobrą, komfortową pozycję, albo robisz sprinty, gdzie na rowerze spędzasz 30 minut, to rzeczywiście zysk będzie niewielki, ale jeśli np na połowce ciągle się krecisz, podnosisz z pozycji aero, to dobrze ustawiony rower czasowy urwie kilka minut. Ja jednak zauważyłem OGROMNĄ różnice w bieganiu jak przesiadłem się na czasówkę
@TypowyXD: zarzucam dane z dystansu olimpijskiego z Lipian 2019, trasa płaska ~ 388m elevation. Dane zassane z stravy, plus wyszukiwanie po zdjęciach kto na czym jechał. Przedostatni koleś biegł w zwykłej koszulce biegowej, nie sądzę, żeby posiadał rower tt. Jak będę miał dłuższa chwilę w weekend to zrobię na większej grupie danych zestawienie. Zdaję sobie sprawę, że jazda na szosie w dolnym chwycie, na lemondce, na łapach zmienia opór, każdy ma
futrzakos - @TypowyXD: zarzucam dane z dystansu olimpijskiego z Lipian 2019, trasa pł...

źródło: comment_1598386719uBXB7jmwrfauBwOftcSdXH.jpg

Pobierz
TT sunie niczym czołg, kosztem zwrotności.


@futrzakos: O to to, często na trasie 45km jest np. 9-10 nawrotów, ludzie jadą na TT, a nie umieją sensownie nawracać/skrecać, na nawrotach gdzie zawodnicy się zjeżdżają - jadąc na szosie z lemondką wyprzedzam dużo osób (chociaż technikę i tak mam słabą) załóżmy że na czasówce amatorowi zajmuje to 2-3 sekundy więcej. 20-30 sekund (przy 9 nawrotach) to już dużo, czy więcej czy mniej niż
post pod postem, ale jadymy
@Wyrewolwerowanyrewolwer:

Ważny jest fitting, dlatego sobie drukowałem pady pod łokcie żeby mnie mocniej trzymały.

Yup, praca nad core i mobilnością jest dość ważna, ale większość osób kładzie lage na to. Stety czy niestety ale silny bęben i korpus jest podstawą tego sportu.

Nie zauważyłem. Jak dla mnie to wyszło na plus jeżeli chodzi o średnią moc. Łatwiej jest mi utrzymać równą moc dłużej bez rwania. Jak
futrzakos - post pod postem, ale jadymy 
@Wyrewolwerowanyrewolwer: 
 Ważny jest fitt...

źródło: comment_15983895907AzUr9qdbRIaqw2hRBWtIJ.jpg

Pobierz
Ok, Borówno płaskie Ja jak jadę w dolnym chwycie, to muszę kręcić te ~200W by mieć 30km/h. Dla Maxa i dla mnie to się nie dodaje XD


@futrzakos: Bo liczy się powierzchnia czołowa (kobiety są zwykle drobne), trzymanie głowy i wszystkie inne szczególy.

Jak dla mnie to żeby jechać 30km/h w dolnym chwycie to wystaczy jakieś 160W.

Podaje swoje dane z tego roku ze Ślesina 1/2 (szosa aero z lemondką), gdzie
@kubas89:

Przecież ta tabelka nie ma sensu, są jeszcze inne składowe jak pozycja (odpowiednie trzymanie głowy, albo ludzie się co chwile prostują bo im niewygodnie/niebezpiecznie na pozycji czasowej), strój (długi/krótki rękaw i faktura materiału), ogolone nogi czy kask. A tego jaki wpływ ma to na tempo biegu to już na pewno nie sprawdzisz ;)


No oczywiście, że średnio ma sens. Jakiś czas temu bodajże chłopaki z INEOSU testowali wpływ wysokości przedniego
@futrzakos no to mamy podobnie. Ja nie wiem jak ludzie mogą kręcić takie małe waty i jechać tak szybko. Fakt, że np na połowce w Gdyni jest prawie 800m w górę, ale przy 210w mocy znormalizowanej wyszło mi 33 km/h średnia w zeszłym roku. Miernik mocy mam raczej ok, bo też favero i odczyty są bardzo podobne do mocy z elite direto. A nie jestem jakiś duży: 172cm/72kg
Yup, praca nad core i mobilnością jest dość ważna, ale większość osób kładzie lage na to. Stety czy niestety ale silny bęben i korpus jest podstawą tego sportu.


@futrzakos: Amen
No ale wiesz jak to jest w amatorskim tri - chce się zrobić solidne jednostki, ale trzeba też pracować i jakoś dom ogarniać - brakuje czasu na regenerację i treningi uzupełniające.
A potem jest jak jest ( ͡° ʖ̯
@Wyrewolwerowanyrewolwer: Wiem jak to jest w amatorskim tri, bo sam w tym uczestniczę. Ostatnio odnoszę wrażenie, że od pracy nad core i mobilnością się nie ucieknie. W pewnym momencie dochodzisz do ściany od której się odbijesz. Czym wcześniej się zacznie, tym szybciej ten trening będzie oddawał efekty naszej pracy. Wiem, że przy 10-15h treningu dochodzą inne obowiązki okołotreningowe (myju myju roweru, klejenie pianek (,) ,ogarnianie szamy, dojazdy
@futrzakos: przy 160W (164NP) na swojej czasówce jadę średnio ponad 33kph. TT daje ogromną przewagę ale mam dobrą pozycję. Przy szosowym te same waty to ok 30-31 kph. Przy 210W mam prawie 37kph na 40 kilometrowym odcinku (chociaż tutaj jechałem pod mocny wiatr połowę).

Tylko waty na kilogram mają bardziej znaczenie na podjazdach. Przy płaskiej jeździe liczą się bezwzględne wartości.


@futrzakos: tylko cięższy zawodnik to większy zawodnik więc stanowi większy
@Wormditt: Nie chodziło mi tutaj na celu skupianie się na porównywaniu aero wynalazków i rozpatrywanie tego na 350 możliwości kombinacji. Ot byłem tylko ciekawy, jak się przekłada zmiana roweru z szosy na TT na jazdę w tri. Ładne czasy, jak na takie waty. Trza kupić czasówkę i przejeść na dietę gruzową ¯\_(ツ)_/¯

Jaki robisz czas na biegu na takiej 1/4 czy 1/2 ? Łatwiej się biegnie, tzn. mięśnie są mnie dobite,