Wpis z mikrobloga

Ostatnie kilka lat moja praca wymagała bardzo analitycznego rozwiązywania problemów, także z logicznym myśleniem raczej jest u mnie w porządku ;) Postanowiłem, że maksymalnie w ciągu roku chcę się przebranżowić na programistę. Moje doświadczenie z programowaniem jest niewielkie (technikum i dwa semestry na studiach) gdzie wyróżniałem się na tle innych osób.

Kursy z udemy będą wg Was dobre do rozpoczęcia nauki Javy? Jeśli tak to które polecacie, a jeśli nie to od czego innego najlepiej będzie zacząć żeby poznać podstawy i móc myśleć o jakichś własnych mini-projektach?

#java #udemy #programowanie #programista15k
  • 18
@less_is_more: oczywiscie ze sa darmowe ale w mojej opinii te płatne z udemy są dokladniejsze, robilam na poczatku darmowe, yt/jakies stronki z kursami i często bylo ze aplikacja dzialala ale bylo sporo bugow albo jakies wazne dla mnie aspekty pominiete czego nie rozumialam, na udemy jest bardzo łopatologicznie z wyjasnieniami
@anitqa_97: Ja mowie o materialach w Internecie a nie na udemy. Jest teraz duze parcie firm na to, zeby wystawiac gównokursy za kilka klocków i naganiac naiwniaków. Zresztą, programowanie czy ogolnie brażna IT to umiejetnosc szukania informacji, wiec od tego trzeba zaczac ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ArcadiusK: poza samym językiem programowania zwróć uwagę na całą otoczkę wokół programowania:
- angielski powiedźmy takie ~80% na rozszerzonej maturze
- algorytmy i struktury danych (żebyś kojarzył co to złożoność obliczeniowa, rozróżniał te struktury, umiał wybrać, cokolwiek zoptymalizować)
- linux (chyba, że chcesz być windowsiarzem) - po prostu biegłe poruszanie się w konsoli a nie drgawki na jej widok, jakieś proste skrypty
- sieci komputerowe - żebyś cokolwiek kojarzył co to
@Carlos_9400: Dziękuje Ci bardzo za obszerny wpis! Część z tych rzeczy miałem w technikum lub na studiach także pewnie będzie nieco łatwiej wracając już do czegoś z czym miało się styczność. Co do angielskiego to właśnie zwróciłem uwagę, że większość ofert pracy wymaga go na bardzo dobrym poziomie, także od jakiegoś czasu napisy w filmach i serialach angielskie zamiast polskich + część z czasu na naukę na pewno poświecę właśnie na
@ArcadiusK: jestem w tej branży tylko dla £££, ale znajduję też przyjemność w rozwiązywaniu problemów. Jednak nie jest to coś co mógłbym robić do emerytury.
Jak mi wybije 10 lat doświadczenia to otworzę własny biznes nie związany z IT, ale firma będzie jak najbardziej zautomatyzowana i wykorzystam wszystko czego się nauczyłem przez ostatnie lata.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ArcadiusK: dajesz z udemy z Timem Buchalką Java Masterclass a później dziewczyny do kodu jak ktoś wyżej polecił, spring boot koniecznie! Ja zaczynałam od Tima w styczniu, a teraz podpisuje umowę po okresie próbnym ;) ale miałam DUŻO szczęścia.