Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirasy mam rozłożona w całym domu podłogówkę, 2 obiegi - parter i poddasze użytkowe. W instalacji występują także 3 grzejniki założone oraz podejścia pod grzejniki zaślepione. Podłogówka spięte jest dwoma ROZDZIELACZAMI DO PODŁOGÓWKI 7 SEKCYJNY Z BYPASSEM Z ZAWOREM TRÓJTROGOWYM z pompą elektroniczną oraz zawór termostatyczny. Link:
https://allegro.pl/oferta/rozdzielacz-7-miesz-podlogowki-esbe-afriso-alpha2l-8311148470

Hydraulik zmontował instalacje i zawiesił na ścianie piec gazowy CERAPUR SMART ZSB 24-5C z modułem mm100 i regulatorem CW400. Instalator Junkers stwierdził że bez grup pompowych Boscha link: https://www.junkers-sklep.pl/automatyka/grupy-pompowe/jun-8-734-100-529,p46002608
nie będzie możliwości regulacji temp poprzez CW400. Jak wyjść z tej sytuacji nie pchając się w koszta a mieć możliwość komfortowego ustawiania temp z podziałem na gora/dół?

#budowadomu #hydraulika #gaz #instalacjesanitarne #pytaniedoeksperta #budujzchaferem
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bonifacy13: nie da rady, potrzebujesz dwóch grup: z mieszaczem i bez.

Miałem to samo u siebie, instalator założył rozdzielacz z pompą ignorując projekt. Gość w Viessmanie się złapał za głowę mówiąc że jak to zostawię to jakbym hajs za piec #!$%@?ł do kosza.
@Bonifacy13: tak twierdzę. Nie wiem ile masz tam tej podłogówki i jak wydajna pompa siedzi w piecu, ale montaż rozdzielaczy z mieszaczami i pompami przy takim piecu, to wywalanie pieniędzy w błoto. Teraz żeby puścić np 35°C w podłoge, to na piecu musisz mieć minimum 50°C. Te 3 grzejniki można było wpiąć jako pętle podłogówki i zasilać takim samym parametrem jak pozostałe pętle. Nie grzałyby tak jak
@Bonifacy13: mógłbyś sobie na każdej pętli zamontować siłownik+termostaty w pokojach i ustawiać temp w każdym pomieszczeniu. Temperatura na piecu regulowana pogodówką i w sumie nie potrzebujesz żadnego sterownika do pieca, a już tym bardziej jakichś grup pompowych za tysiące złotych.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
montaż rozdzielaczy z mieszaczami i pompami przy takim piecu, to wywalanie pieniędzy w błoto.


Masz na myśli te rozdzielacze które mam już zamontowane czy te grupy pompowe Boscha?
@janznetu: