Wpis z mikrobloga

Bawi mnie ból dupy tych, którym coś nie wyszło, że rzekomo dobre studia na dobrej uczelni nic nie dają.
Owszem, dają. I w wymiarze naukowym i w zakresie szans na dobrą pracę w sektorze prywatnym.

Tyle że dobre uniwersytety są w Polsce 3-4. Dobre politechniki też 3-4. Do tego kilka uczelni medycznych i tyle. Reszta to po prostu nie są dobre uczelnie.

I nie jest tak, że żadna polska uczelnia nie liczy się na zachodzie. Sama znam co najmniej kilka osób, które mgr robiły w Polsce, a doktoraty i dalszą karierę naukową na dobrych uczelniach europejskich i światowych.

Cudów nie ma. Sytuacja zawodowa moja i moich znajomych z roku to potwierdza. W kontraście, sytuacja ludzi z jakiegoś uniwersytetu warmińsko-mazurskiego czy opolskiego też. One po prostu nie są dobre. Dlatego warto dobrze napisać maturę. Gratuluję wszystkim, którym się udało.

#matura #takaprawda #niepopularnaopinia #studbaza
  • 7
@StukilowaRurzowa: Mi jak kumpel opowiadał i poznałem ludzi z jego roku to są 3 typy ludzi na danym roku.
1) ludzie którzy już byli obeznani w branży, robili jakieś zlecenia itd. łazili na jakieś kółka, kręcili się koło prowadzących robiąc za ich asystentów. Nie zdążyli się jeszcze obronić a już zatrudnili ich na uczelni gdzie studiowali xD
2) ludzi którzy uczyli się, nie byli w temacie obyci ale wkuwali i zaliczali.
@NickciN: Tak, ale te trzy typy też mają szanse zaistnieć na uczelni przyzwoitej, bo jak to będzie Politechnika w Częstochowie, to typ 1) i 2) nie będzie miał warunków żeby się ogarnąć. Albo skończą tak samo jak 3) albo po inż. przeniosą się na lepszą uczelnię.
@WladcaSlimakow: Tak jak pisałam, wychodzę z założenia że liczą się 3-4 najlepsze uczelnie danego typu w Polsce: AGH, Politechnika Warszawska, może Wrocławska, może jakaś inna, miejsca 3-4 to już pewnie zależą od danego kierunku - na AGH architektury i budownictwa nie ma, ale jest na Politechnice Krakowskiej, ale za to cała reszta Krakowskiej jest słaba w porównaniu z AGH...