Wpis z mikrobloga

Chciałbym spróbować po raz kolejny spróbować przejść #morrowind.
Jednakże jako filthy casual #skyrim player oraz osoba, która powiedzmy, że po raz pierwszy będzie przechodzić tę grę potrzebuję pomocy.
1. Jak, jakie mody zainstalować, by ta gra nie wyglądała tak drewnianie i jednocześnie by nie usmażyła mi laptopa (a więc 4k, czy nawet directX 11 odpadają).
2. Jakie mechaniki w grze istnieją, o których zapewne nie wiem, a bardzo utrudnią mi życie (nie chcę przeżyć kolejnej porażki w walce ze szczurem w Balmorze).
3. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że pod koniec gry w #theelderscrolls nasza postać jest potworem i każdy build jest silny. Jednakże wiem też, że początek gry będzie mi doskwierać najmocniej, dlatego interesuje mnie to, jak sobie zbyt mocno nie utrudnić życia na początku (O ile lubię pogrywać stealthy postaciami i zastanawiałem się nad uzależnionym od skoomy Argonianinem/Khajitem uwalniającym niewolników, o tyle flashbacki z walki ze szczurem i buty oślepiającej szybkości mnie trochę od tej ścieżki odwodzą).
4. Jak grać, by nie popsuć sobie gry? (Chodzi mi o rywalizację wielkich rodów i gildii - chciałbym poznać jak najwięcej fabuły nie niszcząc sobie zbyt szybko alternatywy u tych drugich).
5. Ewentualnie może jakiś poradnik z którym warto się na początku zapoznać?
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Edi93: Przede wszystkim musisz mieć świadomość, że gra w pewnych aspektach jest już dziś archaiczna i z tą świadomością należy grać. Chyba nie ma modów, które potrafią tą archaiczność zniwelować. Czyli masz wielki świat, co krok jakaś jaskinia lub miasto i znaczniki pojawiają się tylko w ważnych miejscach lub na "bliskiej" mapie. Brak szybkiej podróży (poza łazikami, które tylko prowadzą do tych ważnych miejsc a później z buta).

Grałem chyba każdą
@Edi93: 2. każdy atak to rzut kością gdzie wynik jest uzależniony od Twojego poziomu rozwinięcia danej cechy, np. jak masz niską celność to szansa że trafisz przeciwnika jest malutka
Dlatego nie ma co się zniechęcać że na początku pędrak #!$%@? Ci połowę życia zanim go zatłuczesz, tylko trzeba levelować siklle
natomiast jeśli chcesz zarobić sporo pieniędzy to polecam robić eliksiry i sprzedawać pełzaczowi w kalderze/krabowi tak samo jak wszystkie itemy z
Jakie mechaniki w grze istnieją, o których zapewne nie wiem, a bardzo utrudnią mi życie (nie chcę przeżyć kolejnej porażki w walce ze szczurem w Balmorze).


@Edi93: Z tego co pamietam, daggery sa za krotkie i szczura nimi nie siegniesz. Chociaz nie wiem czy to nie bylo w Daggerfall tak.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Edi93: Jak chcesz poprawić wygląd gry to możesz użyć Wabbajacka, który sam zainstaluje Ci listę modów. Tu masz link. Nie używałem nigdy Wabbajacka do Morrowinda ,ale przy Skyrimie wszystko działało bez zarzutów.