Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Kurczę czuję się jak bohater trudnych spraw. Rodzice chcą mnie pozwać o płacenie alimentów. Miesiąc temu wprowadziłem się od nich i wynajmuje sobie pokój na mieście.

Wcześniej prawie rok zaraz po ukończeniu szkoły mieszkałem z rodzicami i pracowałem. Najpierw chcieli bym płacił tylko za jedzenie ale dowiedzieli się że dużo odkładam i mam 5k na koncie. Więc kazali mi płacić czynsz 1000zł za pokój który dzielę z młodszym bratem plus oczywiście dokładnie do jedzenia.

Po jakimś pół roku uznali że to mało bo mój stan konta dalej rośnie więc wymyśli sobie remont mojego pokoju i łazienki za który ja miałem zapłacić a oni wszystko wybrali i zamówili ekipę remontową. Wszystkie formalności ogarneli w dzień w czesie gdy byłem w pracy, po przyjeździe dali mi rachunki na ponad 15k i powiedzieli że mam robić przelewy. Na szczęście wszędzie były podpisy ojca więc za nic nie płaciłem.

Wkurzyłem się i wyprowadziłem, pierwszy tydzień były telefony i płacz że musieli wszystko oddawać i odwoływać i co ze mnie za syn, kolejny że nie mają kasy bo te moje 1000zł to im budżet ratowało i było na spłatę samochodu. Dzwonili też do mojej pracy że oni chcą by moja wypłata szła na ich konto bo ja mam tylko 20lat. Wczaraj przyszło pismo z sądu o alimenty dla rodziców w trudnej sytuacji, z tym że cholerka oni dużo zarabiają tylko wydają jeszcze więcej.

Ponoć wybronie się z tego bez problemu ale k tak trzymajcie kciuki.

#zalesie #patologia #rodzina

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f2baec765ae7239fe3d465c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę

[====================....................] 51% (120zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 100
dziecko może podnosić, że roszczenie rodzica o alimenty stanowi nadużycie przysługującego mu uprawnienia.


@MangoZjem: przesłanką do nieprzyznania alimentów jest sytuacja kiedy rodzice sobie przypomną o dziecku dopiero jak chcą alimenty a do tego momentu nie wykonywali swojego obowiązku rodzicielskiego czyli mieli #!$%@? i nie mieszkali razem, ma to zapobiegać pozywaniu ludzi przez bezdomnych lumpów na własne życzenie czy innych degeneratów

https://www.eporady24.pl/ojciec_z_wlasnej_winy_popadl_w_niedostatek_jest_alkoholikiem_czy_sad_zasadzi_alimenty_od_syna_i_bylej_zony,pytania,3,16,1826.html

Po kilkunastu latach przypomniał sobie o nas ojciec, który opuścił
@MangoZjem: wyraźnie napisałem przykład przesłanki do oddalenia sprawy, jeżeli nie doszło do takich sytuacji to sąd stwierdzi czy alimenty będą i ile, raczej będą choćby skromne a potem walka o podwyższenie w nieskończoność. Przy okazji od razu napisany jest myk jak ich uniknąć oferując dowożenie zupki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MangoZjem: kurde edytujesz komentarze i widze zmiany dopiero po odswiezeniu xD swoja droga w linku ktory podales adwokat proponuje zlozyc wniosek o obnizenie alimentow skoro zona zyje w dostatku. no tak czy siak alimenty od dzieci to troche inna para kaloszy. w tym konkretnym przypadku OPa, jesli mowi prawde i jesli rodzicow stac na utrzymanie samych siebie to alimentow nie dostana. malo tego, jakby rzucil prace albo zakombinowal jakas 1/8 etatu