Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Kurczę czuję się jak bohater trudnych spraw. Rodzice chcą mnie pozwać o płacenie alimentów. Miesiąc temu wprowadziłem się od nich i wynajmuje sobie pokój na mieście.

Wcześniej prawie rok zaraz po ukończeniu szkoły mieszkałem z rodzicami i pracowałem. Najpierw chcieli bym płacił tylko za jedzenie ale dowiedzieli się że dużo odkładam i mam 5k na koncie. Więc kazali mi płacić czynsz 1000zł za pokój który dzielę z młodszym bratem plus oczywiście dokładnie do jedzenia.

Po jakimś pół roku uznali że to mało bo mój stan konta dalej rośnie więc wymyśli sobie remont mojego pokoju i łazienki za który ja miałem zapłacić a oni wszystko wybrali i zamówili ekipę remontową. Wszystkie formalności ogarneli w dzień w czesie gdy byłem w pracy, po przyjeździe dali mi rachunki na ponad 15k i powiedzieli że mam robić przelewy. Na szczęście wszędzie były podpisy ojca więc za nic nie płaciłem.

Wkurzyłem się i wyprowadziłem, pierwszy tydzień były telefony i płacz że musieli wszystko oddawać i odwoływać i co ze mnie za syn, kolejny że nie mają kasy bo te moje 1000zł to im budżet ratowało i było na spłatę samochodu. Dzwonili też do mojej pracy że oni chcą by moja wypłata szła na ich konto bo ja mam tylko 20lat. Wczaraj przyszło pismo z sądu o alimenty dla rodziców w trudnej sytuacji, z tym że cholerka oni dużo zarabiają tylko wydają jeszcze więcej.

Ponoć wybronie się z tego bez problemu ale k tak trzymajcie kciuki.

#zalesie #patologia #rodzina

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f2baec765ae7239fe3d465c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę

[====================....................] 51% (120zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 100
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Mój sąsiad którego starzy nigdy nie pracowali i kradli a on pół życia z rodzeństwem w bidulu przesiedział po wyrwaniu się z patoli założył firme i pozwali go o alimenty a że jako jedyny zarabiał to sąd go zrobił sponsorem i płaci i płacze.

Było się nie rodzić, to twoja wina skąpy #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
Wczaraj przyszło pismo z sądu o alimenty dla rodziców w trudnej sytuacji, z tym że cholerka oni dużo zarabiają tylko wydają jeszcze więcej.


@AnonimoweMirkoWyznania: spokojna głowa. pozywać Cię mogą do woli. nic nie zostanie Ci zasądzone w tej sytuacji, o jakiej mówisz. przygotuj kontrargumenty na rozprawę sądową i tyle. jeśli się uczysz (nawet szkoła policealna), to równie dobrze możesz Ty zawalczyć o alimenty od nich.
  • Odpowiedz
@byisk: Tak na pewno, teraz będzie miał sprawę o alimenty i schudnie o kawałek wypłaty za który mógłby wynajmować mieszkanie dopóki starzy nie umrą.

Po #!$%@? sie chwalić? Co nie wiedział jakich ma starych? Myślał że mu będą na pan w domu mówić jak pokaże kase?
  • Odpowiedz
OP: @Wodkajakwodka: @UnderThePressure: @CarpetKnight97: @Jonn:

Robią hałas głównie o ten remont. Bo ja chciałem sam ten pokój wyremontować, wiecie wymienić meble pomalować ściany. I chciałem to zrobić oszczędnie. Oni się nie zgodzili a po tygodniu sami zamówili ekipe i meble. Łącznie wyszło jakieś 9k, a łazienke remontują za swoje z tym że za kredyt, wiedzą ile mam na koncie to chcieli mi je wyzerować.

Sami nigdy nie
  • Odpowiedz
pluc: I Niestety ale to nie jest bait. Znam tez takie przypadki ze swojego srodowiska. To jest niestety filozofia "A kto Ci poda szklanke na starosc" w praktyce. Ta cala patola mysli ze nalezy im sie szacunek i hajs tylko dlatego bo urodzili dziecko (przez wpadke najczesciej) a to ze pozniej sie bilo, znecalo i wysmiewalo przez 20 lat to normalka. Ale teraz to wyciagaja lapki po pieniadze.

Tak jak mowile,
  • Odpowiedz
jeśli się uczysz (nawet szkoła policealna), to równie dobrze możesz Ty zawalczyć o alimenty od nich.


@byisk: jesli pracuje i mu starcza na utrzymanie to chyba nie bardzo.

teraz będzie miał sprawę o alimenty i schudnie o kawałek wypłaty za który mógłby wynajmować mieszkanie dopóki starzy nie umrą.


@suqmadiq2ama: bedzie mial sprawe za ktora zaplaca starzy bo jest z gory przegrana xD i o co schudnie? nic im sie nie
  • Odpowiedz
zorientowałem się w momencie gdy ojciec powiedział mi że przecież wie ile mam na koncie i że mnie stać.


@AnonimoweMirkoWyznania: moja historia od momentu w którym teraz jesteś skończyła się szybką wyprowadzką i Tobie to też polecam bo na remoncie się nie skończy, za chwilę co innego sobie kupią za twoją kase
  • Odpowiedz
bedzie mial sprawe za ktora zaplaca starzy bo jest z gory przegrana xD


@MangoZjem: XD

W zgodnie żyjących rodzinach rodzice nie muszą występować do sądu z pozwem o alimenty od swoich dzieci. Dorosłe dzieci często same widząc w jakich warunkach żyją ich rodzice sami oferują im swoją pomoc. Zabierają swoich rodziców do domu lub dostarczają niezbędnych środków materialnych i niematerialnych, niezbędnych do godziwego życia. Niestety nie zawsze życie bywa takie piękne.
  • Odpowiedz