Wpis z mikrobloga

Wygląda na to że japońce i chińczyki będą kopiować system ogrzewania i chłodzenia od #teslamotors #tesla ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wczoraj pojawił się nowy filmik, gdzie Sandy mówi że nikt z motoryzacji amerykańskiej nie jest zainteresowany Octovalve ale za to Korea/Japonia bardzo, nawet jedna firma z europy.
  • 5
@FLAC: kopiować se mogą, ale do niedawna nawet sam Sandy nie wiedział co robią niektóre części Octovalve. Elon niedawno też wspomniał, że Tesla Model Y wyprodukowana w Berlinie będzie inna... bardzo inna. Inni automakerzy zamiast aut będą wtedy starali się kopiować to, jak te auta powstają xD Elon nazwał kiedyś Gigafabrykę "Wielkim automatycznym statkiem kosmicznym produkującym maszyny", i ta wizja się powoli spełnia na naszych oczach :)
@denis-szwarc: ja ogólnie jakimś fanbojem tesli nie jestem, praktycznie jedyne co mnie interesuje to właśnie to że mogą przyspieszyć wprowadzenie autopilotów, a szczególnie zależy mi na bateriach -> spadku ceny za kilowatogodzinę pojemności i zwiększaniu kWh na litr pojemności
@FLAC: ja wierzę w czystą Ziemię i Tesla to jest (niestety) jedyna firma, która na bardzo poważnie robi coś w tym kierunku. Mam nadzieję, że więcej firm będzie coraz bardziej szło tą drogą (na szczęście już tak jest).
Tesla zaprezentuje nową baterię we Wrześniu :D