Wpis z mikrobloga

@XpedobearX: ALE ZABRANIASZ KOMUS PRAWA DO SAMOSTANOWIENIA?
NIE ZAUWARZASZTEGO ŻE JEST DZIESIATKI NNYCH INFEKCJI WOKÓŁ NAS KTÓRE ŚA BARDZIEJ ZJADLIWE
I JAKOS ONE DZIS NIE ISTENIEJĄ

SEPSA INNACZEJ MIGRUJE ALE CO ROKU W POLSCE ZABIERA 25 000 -28 000 LUDZI. I CO NIKT NIE UMIERA SIE W SKAFANDER.

WŁASNIE TACY JAK TY NAJZWYKLEJSZYM SPOSOBEM ZACZYNAJĄ MARGINALIZOWAĆ CZŁOWIEKA JAKO ODMIENNA JEDNOSTKĘ.

TU NA WYKOPIE JEST MASA LUDZI KTÓRZY NIE MAJA ŻADNEJ WIEDZY
ALE ZABRANIASZ KOMUS PRAWA DO SAMOSTANOWIENIA?


@dzikuZplasriku: Jeśli uderza to w moje bezpieczeństwo to jak najbardziej.

SEPSA INNACZEJ MIGRUJE ALE CO ROKU W POLSCE ZABIERA 25 000 -28 000 LUDZI. I CO NIKT NIE UMIERA SIE W SKAFANDER.


To ludzie na ulicy z gronkowcem złocistym pomykają czy jest to choroba szpitalna? W przypadku, której jak wykryją to zamykane są oddziały i jest afera lokalna?

Reszty caps locka nie chce mi się
@JJOkocza: W Japoni ~30% nosiło przed COVID-19 (lub raczej 95% chorych na cokolwiek bo oni chronią innych a nie siebie), potem widziałem drastyczny wzrost ~70% tuż przed epidemią i zamknięciem szkół w Japonii a teraz nie wiem bo pod lockdowna nie byłem.
@ulan_mazowiecki: Trzeba być zwykłym kretynem, żeby nosić maseczki w takich temperaturach. Z resztą, dobrze, że większość nie nosi, bo więcej krzywdy mogą sobie zrobić nieumiejętnie się z maseczką obchodząc (dotykając brudnymi rękoma, pot i wdychanie mnożących się bakterii). Nawet lekarze o tym mówili na początku tylko później dostali klina do ryja.

Swoją drogą beczka, że statystyki które są ewidentnie manipulowane tak bardzo sieją strach w głowach tępych lemingów, nawet wykształciuchów na
ty, to może zgłoś się jako wolontariusz, pomóż w jakimś szpitalu, skoro to takie niegroźne, a z ciebie taki kozak - pomóż.


@drzemol: no tan ten wirus jest niegroźny dla całej populacji
@YogiYogi: jezdze od 5 lat do Azji (Chiny, Singapur, Malezja, Japonia, Wietnam, Tajwan, Hong Kong, Korea płd.) kilkanaście razy rocznie i jedna może na 1000 spotkanych osób miała maseczkę(przed ogłoszeniem wirusa). Ostatni raz byłem w Koreii w marcu i nawet pomimo "tragicznej" sytuacji epidemiologicznej jak przedstawiały to media maskę nosiła może co 5 osoba. Więc stwierdzenia "cała Azja od zawsze #!$%@? w maskach" może wygłaszać ktoś kto zna ten świat z
Jakieś źródła tych wyliczeń? Ale oczywiście idioci plusują... Tak swoją drogą wiecie, że na logikę - ten obrazek zakłada, że :
1) ktoś staje przed kimś w odległości mniejszej niż metr
2) i na niego perfidnie kaszle?
3) Chłop musi również nie mieć maski.

Jaki jest procent zajścia takiej sytuacji? WIem jedno. Wdychanie swojego co2 mając maskę na buźce to 100%.
@#!$%@?:

Kto powinien nosić maski ochronne?

Ze względu na epidemię koronawirusa wiele osób sięga po maski ochronne, chociaż nie ma ku temu wskazań. Przedstawiciele WHO zwrócili uwagę podczas poniedziałkowej konferencji, że nie zaleca się noszenia masek ochronnych przez osoby zdrowe, jeśli nie ma ku temu odpowiednich przesłanek.


https://www.medonet.pl/koronawirus/to-musisz-wiedziec,koronawirus--who-podkreslilo-swoje-stanowisko-na-temat-noszenia-masek,artykul,24181537.html
@ulan_mazowiecki:

Światowa Organizacja Zdrowia nie zaleca noszenia maseczek ochronnych przez osoby zdrowe. Maseczki ochronne powinny nosić osoby chore, osoby opiekujące się chorymi oraz personel medyczny pracujący z pacjentami podejrzewanymi o zakażenie koronawirusem.


https://www.gov.pl/web/nauka/informacja-glownego-inspektora-sanitarnego-dla-uczelni-w-zwiazku-z-potencjalnym-ryzykiem-zakazenia-koronawirusem

Kopia: http://archive.is/ZnRsw
Może i metr odległości działa na wolnych przestrzeniach ale koronawirus możne się przyczepiać do drobnych cząsteczek i wędrować po pomieszczeniu z ruchem powietrza.