Wpis z mikrobloga

może mi ktoś wytłumaczyć w jaki sposób działa fpv w racingowych dronach, które umożliwia płynny podgląd pomimo znajdowania się poza ścianami budynku w którym latają drony? jest masa filmików gdzie ludzie latają po opuszczonych budynkach przemieszczając się między pomieszczeniami na płynnym podglądzie. drony typu spark, mavic urywają podgląd gdy dron chowa się za budynkiem. wytłumaczy mi ktoś jak to działa? czy w Racingowych dronach jest zastosowana inna metoda łączenia fpv niż za pomocą wifi 2,4 lub 5,8 GHz?

#drony #drone #dji #quadcopter #modelarstwo #fizyka #gadzety #wifi #spark #mavic
  • 6
@gooway: strzalam ze wszystko to kwestia mocy radia i zysku anten

w UE max EIRP mamy 100mW dla 2.4

Sa na przyklad dostawki usb jak alfa ktore maja 1000mW, routery mozna przelaczyc w zagraniczne locale ktore maja inne regulacje i moga nadawac max zdolnosci radia

Jak i dron i gogle maja potezna moc sygnalu to i zasieg jest potezny
@gooway: sygnał radiowy, wzmocniony w momencie nadawania oraz przy odbiorze na goglach. Ewentualnie cyfrowy który przenika przeszkody. A to co widać na filmikach to nagrania robione np Gopro a nie to co widzi pilot w goglach. To z gogli to nazywa się dvr i takich nagrań poszukaj, zobaczysz jak to wygląda lecąc i sterując.
@gooway: wcale nie jest tak kolorowo jak piszesz w fpv też przerywa zreszta pasmo 5,8ghz ma problem z penetracją, co prawda obraz jest plynny zawsze, ale są duze zaklocenia, tak czy inaczej jak drona schowasz za budynkiem to raczej lipa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@gooway: w fpv używa się często łączności analogowej a nie cyfrowej, więc obraz zamiast przerywać szumi albo jest mniej wyraźny. Poza tym korzysta się z pasma 900-1200mhz albo nawet 443mhz które znacznie lepiej załamuje się na otworach drzwiowych czy okiennych, w porównaniu do 2.4-5.8ghz które ma problemy nawet z koronkami drzew.