Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@hurdlple: Gdybyś spojrzał na statystyki każdy kraj w którym wprowadzono jakąś formę kapitalizmu, poprawia swój dobrobyt, a liczba osób niedożywionych i umieralność z powodu głodu, spada.
  • Odpowiedz
Może dlatego, że akurat te firmy znane są ze złych praktyk pracowniczych i nic sobie z tego nie robią, tylko twierdzą, że są przyjazne dla wszystkich i ludzie kupują taki przekaz. Na pewno zarządy śmieją się na zebraniach z takich soyboyów.


@djtartini1: Starbucks, Apple i Supreme są znane ze złych praktyk? Czy wyjedziesz zarasz z Foxconnem, który jest podwykonawcą połowy hardware'u wielu firm? xD

Śmieją to się ludzie z takich spierdoksów,
  • Odpowiedz
Tak te firmy są znane ze złych praktyk.


@djtartini1: Po prostu nie chciało mi się wszystkich wypisywać z obrazka, a Ty nadal używasz liczby mnogiej. W dodatku dla potwierdzenia swojej tezy wrzucasz opracowanie z lat 90 xD To się nazywa cherry picking.
  • Odpowiedz
ok to masz, choć ile bym nie wrzucił to będzie źle, bo założyłeś sobie tezę z góry


@djtartini1: Wpisz jeszcze kilka hasełek w Google bo bez tego #!$%@? wiesz o świecie, ale jesteś święcie przekonany o swojej nieomylności xD Skoro jest mowa o kilku konkurencyjnych firmach to może drogi wykopku pomyślisz o tym, że mają swoich podwykonawców? Podobnie jak Foxconn dla Apple, Sony (np. Playstation), Microsoft (Xbox) itd. No, ale tak
  • Odpowiedz
Mam nadzieję, że zaraz pozbędziesz się tych sprzętów, w końcu nie chciałbyś być utożsamiany z lewackimi antykapitalistami, który pewnie je posiadają?


@XpedobearX: ale ja nie jestem antykapitalistą, ale jeśli już ktoś jest niech nie będzie hipokrytą, bo to śmiesznie wygląda. No i mnie nie obchodzi co inni mają, dlatego właśnie nie jestem komunistą i robie swoje po prostu. Poza tym- firmy prawnie odpowiadają za swoich podwykonawców i mogą wybrać innych, bo
  • Odpowiedz
ale ja nie jestem antykapitalistą, ale jeśli już ktoś jest niech nie będzie hipokrytą, bo to śmiesznie wygląda.


@djtartini1: No, ale jak to. Śmiesznie wygląda jak używasz tego co lewactwo, nie wstyd Ci?

No i mnie nie obchodzi co inni mają, dlatego właśnie nie jestem komunistą i robie swoje po prostu.


Dlatego #!$%@? się do tego jakich marek ktoś używa oraz nazywasz ludzi soyboyami? xD

Idąc twoim tropem myślenia żadna korporacja
  • Odpowiedz
Dlatego #!$%@? się do tego jakich marek ktoś używa oraz nazywasz ludzi soyboyami? xD


@XpedobearX: bo to śmieszne, co nie znaczy, że się #!$%@?.

Bingo, tak to działa w prawdziwym świecie i dlatego bierze się często podwykonawców bo masz fakturę, ryzyko z głowy, umywasz ręce od odpowiedzialności, zrywasz kontrakt i sądzisz się o odszkodowanie XD


@XpedobearX: To jest po prostu nieprawda. W każdym systemie prawnym wykonawca ponosi odpowiedzialność za podwykonawcę
  • Odpowiedz
W każdym systemie prawnym wykonawca ponosi odpowiedzialność za podwykonawcę


@djtartini1: Co nie oznacza, że od niego nie może rościć odszkodowań z tytułu niedotrzymania umowy. Dodatkowo nie sądzę, aby wykonawca zlecający komuś usługi musiał weryfikować warunki pracownicze u podwykonawcy. Zapewne warunki płacowe również są tajemnicą :)
  • Odpowiedz
Tego nie wiem, bo to jest kwestia przepisów szczegółowych dwóch konkretnych państw, natomiast co do tego Apple nie przekonuje mnie to, że to oni musieli wyrazić zgodę na zewnętrzne kontrole


@djtartini1: Tego też nie wiem czy to nie obawa np. przed tajemnicą dot. procesów produkcyjnych itd. a kontrola raczej nie będzie podpisywać NDA :D
  • Odpowiedz
@Dakkar każdy to znaczy jaki? Jak byłbyś tak uprzejmy żeby podać mi jakiś przykład, spoza krajów byłego ZSRR i Układu Warszawskiego, to chętnie spróbuję się odnieść
  • Odpowiedz
@Robol: rozumiem, że za swoją edukację zapłaciłeś ciężko zarobionymi pieniędzmi, a infrastruktura, dzięki której teraz możesz pracować, prowadzić działalność czy cokolwiek robisz spadła z nieba? Uwielbiam ludzi takich jak ty gloryfikujących ten słynny indywidualizm, rozumiem, że ciężko jest dostrzec, że społeczeństwo to system naczyń połączonych, bo to wymaga spojrzenia z perspektywy innej niż czubek swojego nosa. W momencie kiedy całe społeczeństwo i każda jego najmniejsza część ma lepiej, ty dzięki pośrednim
  • Odpowiedz