Wpis z mikrobloga

Ale że co, ma #!$%@? goły chodzić i nic nie jeść ani nie pić, bo Żywiec Zdrój to kapitalistyczna firma? Ty masz mózg #!$%@??


@hehexdlollmao: Może dlatego, że akurat te firmy znane są ze złych praktyk pracowniczych i nic sobie z tego nie robią, tylko twierdzą, że są przyjazne dla wszystkich i ludzie kupują taki przekaz. Na pewno zarządy śmieją się na zebraniach z takich soyboyów.
@hurdlple: gdybyśmy tylko mieli okazję sprawdzić w praktyce, jak doskonale działa socjalizm...


@Pantokrator: długi i skomplikowany temat, podejrzewam, że odwołujesz się do ZSSR (a więc częściowo również do PRL), moim zdaniem ciężko jest uznać ekspansjonistyczny, niedemokratyczny, klasistowski system w którym zdecydowanie elitarystyczna góra pociąga za wszystkie sznurki, system, za socjalizm/komunizm bliski temu o którym pisał Marks.

@hurdlple: idźmy dalej.


- Nienawidzę komunizmu, jestem okradany przez nierobów. Pracuję 10 razy
@hurdlple: oj tak tak byczq

Autor tego wysrywu graficznego chyba nie podumał, że będąc niewolnikiem czy #!$%@?ąc pańszczyzne człowiek nie miał za dużego wyboru.

Dzisiaj nikt nie jest zmuszony do nabijania kabzy korporacjom i kupowania najnowszych iphonów, wlewania w siebie kawy ze starbucksa i chodzenia #!$%@? w ciuchy za kilka koła papieru.

Jednak jakoś Ci najwięksi krzykacze i przeciwnicy kApItAliZmU nie ubierają się w lumpeksach i nie używają starej komórki tylko
@Robol: ładny chochoł xD


@hurdlple: chochoł który słyszę za każdym razem kiedy mówię, że nie chcę płacić na czyjeś dzieci. No bo przecież ja się wykształciłem ze zrabowanych podatnikom pieniędzy. Tylko, że kradzież i przekazanie pieniędzy na sierociniec to wciąż kradzież.
@waskizlo: odsyłam do tego co napisałem wyżej, nie ma etycznej konsumpcji w kapitalizmie.

I owszem, konsumpcjonizm i wspieranie kapitalizmu można ograniczyć. I ludzie to robią.

@hurdlple: chochoł który słyszę za każdym razem kiedy mówię, że nie chcę płacić na czyjeś dzieci. No bo przecież ja się wykształciłem ze zrabowanych podatnikom pieniędzy. Tylko, że kradzież i przekazanie pieniędzy na sierociniec to wciąż kradzież.


@Robol: rozumiem, że za swoją edukację zapłaciłeś
I owszem, konsumpcjonizm i wspieranie kapitalizmu można ograniczyć. I ludzie to robią.


@hurdlple: no dokładnie, więc jeśli ktoś krytykuje kapitalizm jaki to on nie jest zły jednocześnie idąc pełnym ogniem dorabiając największe korporacje poprzez kupowanie coraz to nowszych i niepotrzebnych dóbr jest śmiesznym pajacem. Tą właśnie sytuację przedstawia mem wrzucony przez OPa, a Ty dzielisz tutaj włos na czworo.

Etyczny kapitalizm może istnieć tak samo jak prawdziwy socjalizm, czyli nigdy. Co
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@svr_: A jakie marki by wam pasowały i dlaczego? Nike mniej kapitalistyczne niż supreme?
@djtartini1: I osoba z obrazka ma zrobić obszerny research każdej istniejącej firmy odzieżowej i w razie gdyby każdej z nich można było postawić jakieś zarzuty to ma samemu sobie szyć ubrania, ale zanim to zrobi ma zrobić jeszcze research firm sprzedających nici? Może frytki do tego? Ale tylko z ziemniaków wyhodowanych przez siebie, inne zbyt kapitalistyczne.
I osoba z obrazka ma zrobić obszerny research każdej istniejącej firmy odzieżowej i w razie gdyby każdej z nich można było postawić jakieś zarzuty to ma samemu sobie szyć ubrania, ale zanim to zrobi ma zrobić jeszcze research firm sprzedających n


@hehexdlollmao: Nie musi robić reaserchu, bo są ludzie, którzy zrobili to za nią- są oznakowania FairTrade. Oprócz tego może unikać firm, o których wiadomo powszechnie, że wykorzystują pracowników jak Apple
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@djtartini1: A istnienia takiego oznakowania to ma się domyśleć, tak? Wciąż musi robić research które firmy mają takie oznakowanie a które nie. Idąc tokiem rozumowania z obrazka jak jesteś kapitalistą i ktoś ci daje jabłko to odmawiasz, bo darmowe jabłko jest zbyt socjalistyczne i nie zarobiłeś na nie.
A istnienia takiego oznakowania to ma się domyśleć, tak?


@hehexdlollmao: No tak, bo to jest znane na świecie. Czy komputer i komórkę, buty bez znajomości jakiejkolwiek marek i funkcji kupił na oślep czy zrobił jakiś reaserch, ale już ogólnie znanego na świecie znaku towarowego to już nie można znać, bo to problem? Nie czyta też żadnych wiadomości? Wydaje mi się, że szukasz dziury w całym, jeśli ktoś już uważa się za
@hurdlple: no dokładnie, więc jeśli ktoś krytykuje kapitalizm jaki to on nie jest zły jednocześnie idąc pełnym ogniem dorabiając największe korporacje poprzez kupowanie coraz to nowszych i niepotrzebnych dóbr jest śmiesznym pajacem. Tą właśnie sytuację przedstawia mem wrzucony przez OPa, a Ty dzielisz tutaj włos na czworo.

Etyczny kapitalizm może istnieć tak samo jak prawdziwy socjalizm, czyli nigdy. No i co z tego?


@waskizlo: to, że mimo wszystko ci antykapitalistyczni
@hurdlple: No idąc Twoim tokiem rozumowania można krytykować samochody spalinowe jednocześnie jeżdżąc Mercedesem AMG z 6-cio litrowym V8 pod maską.

Można tak czy to już będzie uznane za hipokryzję?