Wpis z mikrobloga

Wycieczki po Koloseum w nocy

Od 25 lipca do 29 sierpnia w 2020 roku, odbywać się będą, co sobotę, wycieczki po Koloseum nocą. Zwiedzanie trwa około godziny i zaczyna się na arenie. Turyści zobaczą m.in. podziemia, gdzie przetrzymywano gladiatorów i zwierzęta, czy pierwszy poziom amfiteatru.

Oprowadzanie jest dostępne w języku angielskim i włoskim, a jedna grupa liczyć może maksymalnie 20 osób.

Koszt biletów to 24 euro, a zestaw rodzinny (dwoje dorosłych i do 3 dzieci poniżej 18-roku życia) to 44 euro.

Ze względu na wciąż panującą epidemię koronawirusa, turyści zobligowani są do noszenia maseczek i zachowania odstępów. Wycieczki można rezerwować tutaj.

https://www.imperiumromanum.edu.pl/news/wycieczki-po-koloseum-w-nocy/

#rzym #antycznyrzym #imperiumromanum #historia #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #listaimperiumromanum #ciekawostkihistoryczne #ancientrome #rzym #ciekawostki #venividivici

#rzym #antycznyrzym #imperiumromanum #historia #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #listaimperiumromanum #ciekawostkihistoryczne #ancientrome #rzym #ciekawostki #venividivici

--------------------------------------------------------------------------------------
Podobają Ci się treści? Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!
https://www.imperiumromanum.edu.pl/dotacje/
Pobierz IMPERIUMROMANUM - Wycieczki po Koloseum w nocy

Od 25 lipca do 29 sierpnia w 2020 r...
źródło: comment_1594888810loFxQoEVLhuSbrbkPJY627.jpg
  • 20
@Instynkt: w zeszłym roku w sierpniu umawiali na konkretną godzinę i nie czekałem nic, mimo że wchodziliśmy w weekend w godzinach szczytu.. zaś kaplica sykstyńska to był dramat, zobaczywszy kolejki zrezygnowaliśmy ze zwiedzania tego miejsca
Byłem w dzień i tylko na "koronie". Tam chyba był taki taras widokowy. Przejść się bo obiekcie w nocy to musi być klimat...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fifeq3: @Instynkt: byłem w lutym, kupielm bilet przez internet i wszedłem bez kolejki, co prawda nie byl to weekned. W kaplicy sekstynskiej bylismy tylko w kilka osób ale to przez protip wycztyany z neta. Trzeba kupic bilet przez internet i zaplanować wizytę na otwarcie muzeum. Następnie od razu trzeba sie kierować do kaplicy i dopiero po niej wrócić do zwiedzania od początku. W ogóle polecam zwiedzanie Rzymu na początku roku.
@Instynkt: Byłem w zeszłym tygodniu. Bilet można kupić tylko online na określoną godzinę. Kolejki praktycznie nie ma. Kupiłem z dziewczyną bilety ulgowe, nikt nie sprawdzał dowodu ani nic. Polecam aczkolwiek jakbym miał jako Polak-biedak dać za normalny bilet 17 eurasków to bym raczej nie wszedł xD
zaś kaplica sykstyńska to był dramat, zobaczywszy kolejki zrezygnowaliśmy ze zwiedzania tego miejsca


@Fifeq3: ta kolejka mimo, iż potężna to idzie bardzo szybko. :P
@tumiwisizm: wczoraj wszedłem do colosseum od ręki, ale bilety tylko przez internet, to samo w muzeum watykańskim.
Ogólne wrażenie slabe bo dopiero teraz zobaczyłem jak mało zostało z orginalnej budowli