Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak oceniacie studia na kierunku filologia słowiańska?Czy znajomość czeskiego/chorwackiego/słowackiego na b2-c1 pozwoli na znalezienie pracy za jakąś godną sumkę?Z tego co patrzyłem to ofert z samymi tymi językami jest w moim regionie (małopolska) dość sporo ale zastanawiam się czy nie lepiej nauczyć się włoskiego/hiszpańskiego.
#studia #jezykiobce #matura #czeski

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f0e03d6e270c575295b964f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę

[==============..........................] 36% (85zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 12
@AnonimoweMirkoWyznania: Co to za idiotyczne przeświadczenie, że studia mają gwarantować jakąś pracę, w dzisiejszych czasach nie ma znaczenia na jakie studia pójdziesz i czy w ogóle jakieś skończyłeś, liczy się to co umiesz (przynajmniej w normalnych firmach), a nie jakiś gówniany papierek. Moja rada jest taka, chcesz studiować filologię, bo Cie to ciekawi, to idź studiować, a jak masz w piździe ten kierunek, to lepiej od razu idź szukaj roboty.
OP: Są języki w których poziom b2/c1 jest praktycznie nieosiągalny bez studiów np filologia węgierska i wspomniana przeze mnie słowiańska (czeski,słowacki,chorwacki,serbski) jezęli nie mieszka się w ww krajach

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: sokytsinolop
@AnonimoweMirkoWyznania jeżeli chodzi Ci tylko o naukę języka, to nie warto iść na filologię słowiańską, bo dużo czasu stracisz na przedmioty o literaturze, kulturze, językoznawstwie, drugi język słowiański, którego i tak pewnie nie nauczysz się na dobrym poziomie itd. Z perspektywy czasu poszłabym na normalny kierunek (finanse i rachunkowość polecam do czeskiego/slowackiego), a języka nauczyłabym się podstaw sama i doszkoliła na kursach.
Jeżeli wahasz się pomiędzy czeskim i słowackim, wybierz czeski, bo