Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 127
Te #wybory pokazały że opozycja w tym kraju to dalej żart. Osoby nie potrafiące myśleć perspektywicznie. Skoro Kidawa okazała się niewypałem to PO powinno dać poparcie Hołowni. Mielibyśmy opozycyjnego prezydenta i blokadę dalszych szaleństw prezesa. Hołownia miał najmniejszy negatywny elektorat i #tvpis musiałby robić już salta zamiast fikołków żeby go czymś obrzucić.
Ale nie. Bo musieli mieć swojego prezydenta z ich legitymacją partyjną w kieszeni. Bo jak przejmą władzę w następnych wyborach to będą mieć swojego długopisa. Stratedzy od siedmiu boleści. Tusk doskonale pod siebie tą partię ułożył. Pozbył się całej mogącej zagrozić jego władzy konkurencji, a jak odszedł to zostały popłuczyny. I to jest jeden z filarów sukcesu PiS, który może kraść niemal otwarcie, mieć wpadkę za wpadką, na każdym kroku pokazywać niekompetencję a i tak wygrywa niemal wszystko. Nawet afera wybuchająca na tydzień przed wyborami z ułaskawianiem pedofila nie powstrzymała zwycięstwa Dudy.

#bekazpisu #bekazpo #polityka


Jabby - Te #wybory pokazały że opozycja w tym kraju to dalej żart. Osoby nie potrafią...

źródło: comment_1594707778CjoWeiGZeUgdeTfA2p38TP.jpg

Pobierz
  • 28
@Jabby: Siłą władzy jest słaba opozycja, ale mając przed sobą machinę, która rozrasta się szarańcza oraz propagandowe media, które na wschodzie kraju są głównym źródłem informacji wśród niewykształconego społeczeństwa... wystarczy dać im coś w blasku fleszy i już są kupieni.
@Jabby: jasne, bo platforma poparłaby kogoś nieswojego. Partia, która od, jeśli mnie pamięć nie myli, to od 19 albo wygrywa, albo ma drugi największy wynik. To, wbrew pozorom świadczy o ich sile - cokolwiek się po ich stronie sceny nie pojawi, to są w stanie albo się dogadać, albo ich pochłonąć. Gdyby poparli Hołownię, to po raz pierwszy od powstania wypadłaby z czołówki sceny politycznej, co byłoby początkiem ich końca. A
@Jabby: Oj.. jak Byczq -1
Kichawa była świetną kandydatką na.. inną kampanię. To taka miła babcia, która ma odrobinę więcej stylu niż przeciętnie, zadziwiająco dobrze wychodzi na spotkaniach z ludźmi (widziałem kilka fragmentów spotkań wyborczych i radziła sobie z chamskimi zaczepkami) i jakoś tak chyba trudniej by było typom pokroju " COŚ PEDZIOŁ?CZASKOSKI" powiedzieć wprost Pani Marszałek kilka równie ciepłych słów.
Taki Bronek 2.0 w sumie, ale i tak każdy wiedział,
Nie wiem tylko czemu wcześniej wystawili taką miernotę jak Kidawę.


@looonger Bo to głupie jakieś wewnętrzne polityczne decyzje - że za 'zasługi' albo 'bo kobieta' wystawiają kandydata ale bez najmniejszego racjonalnego powodu. Wielkie szczęście się zreflektowali i widać jaka to była różnica z Trzaskowskim od razu!

Demokraci w USA mają identycznie głupie podejście: poprzednio z całej partii wybrali Hillary. Teraz przez miesiące była szopka z wyborami wewnętrznymi - powystawiali ludzi każdej możliwek
@Saeglopur nie porównuj ukraińskiego w Polsce do hiszpańskiego w Stanach. W USA dla 10% obywateli hiszpański jest pierwszym językiem. Nie dlatego że przyjechali za pracą na chwilę ale dlatego że to jest ich język. Dodaj sobie do tego że angielski nie jest oficjalnym językiem USA.
@looonger: Sam jesteś miernota. Kidawa to dobry kandydat o liberalnych poglądach (sporo jej wypowiedzi cisnących po socjalizmie kaczora można znaleźć), która wbrew propagandzie jest bardzo inteligentna co widać było na spotkaniach gdzie umiała zbijać pisowców jednocześnie uprzejmie i stanowczo tak, że ci nie wiedzieli co powiedzieć.

Problemem w Pani Marszałek było to, że to zupełnie nie był kandydat na czasy Samo Gęste TM gdzie przeciwnikiem nie jest drugi cywilizowany kandydat ale
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@diogene:

A, no to super. Jak w piłce. Nasi pięknie grali, ale i tak dostali 0:2. Wiesz jakie to ma znaczenie że tak wyglądało? Żadne. Ludzie nie głosowali na Trzaskowskiego, ale przeciw Dudzie. A Trzaskowski zmobilizował za to sporo elektoratu Dudy. I efekt jest jaki jest.
@Jabby: Zdajesz sobie sprawę z tego, że pis by nakręcił machinę propagandową przeciwko Hołowni też, tak? Zaraz trąbiliby, że chłop się nie zna na polityce i nabijaliby się z Mam Talent. A ich elektorat jest tak głupi, że łyknąłby i tą propagandę i Hołownia w 2. turze prawdopodobnie dostałby max 30 - 35%.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@majkkali:

Jedyne co by mieli że jest z TVN. A to jest nic przy strachu przed elgebete.
Sam podkreślał że nie jest w polityce przecież.