Wpis z mikrobloga

Motoryzacyjne Murki, budżet maksymalnie do 25 tysięcy, co brać?
Do wyboru Honda Civic VIII 1.8 benzyna, mega mi się podoba jako całość, przód, tył i wnętrze. Do tego świetny silnik i dobrze znosi lpg, jednak obawiam się że 140KM nie wystarczą mi i będę zawiedziony.
Pozostałe propozycje to Megane 3 coupe 2.0 Tce, Laguna 3 coupe 2.0 turbo, Accord VII 2.4.
Fajnie gdyby jakiś właściciel ufo się wypowiedział w sprawie samochodu, czy wystarcza ta moc, bo ponoć świetnie się prowadzi przez zawieszenie a mocy brakuje ()

Jeszcze jakieś propozycje w tej cenie? (Bez Alfy i Fiata Bravo).


#motoryzacja #samochody #honda #renault #civic #pytanie #kupautozmikro
f.....b - Motoryzacyjne Murki, budżet maksymalnie do 25 tysięcy, co brać? 
Do wyboru...

źródło: comment_1594399455gWC5teEVIsx6iZMPP3wDgM.jpg

Pobierz

Co kupić w tym budżecie?

  • Honda Civic 8 51.0% (200)
  • Megan 3 11.5% (45)
  • Laguna 3 12.0% (47)
  • Coś innego (podaj w komentarzu) 4.8% (19)
  • Kup Golfa i skończ wymyślać 20.7% (81)

Oddanych głosów: 392

  • 83
@fsck_sdb: Rok swojej szukałem, były sztuki co długo stały zazwyczaj te koło 27-28k, ale wersje 2.0t 204km to powyżej 32k stały, wszystkie sprowadzane, niektóre sporo szpachli. W pewnym momencie łatwiej było chyba dostać 3,5l silnik od nissana. Natomiast każda będzie miała jakieś ryski itd. to są wbrew wyglądowi dosyć stare już auta, ale naprawdę wygodne. Sa wersje z podgrzewanymi fotelami (polecam! zimą ogień xD). Minus jest dosyć ciężka bo ma niecałe
@razdwarazdwa: Wiem, po prostu mimo że E46 coupe to jedno z niewielu coupe w tych pieniądzach, to średnio te 5 lat starsze od innych propozycji, więc powoli czy to zawieszeni czy inne rzeczy do roboty a nie jest to tani samochód w serwisowaniu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Kick_Ass: Nie chce już diesla, mam dość klekotania ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wolę benzynę lub turbobenzynę do zagazowania i jakiś wydech by fajnie to brzmiało a z diesla (czterocylindrowego) fajnego brzmienia się nie uzyska jednak. Do tego to wiadomo że turbo i dwumasa jest, jednak w dieslu dodatkowo drogie wtryski w razie ewentualnej wymiany/regeneracji.
@Kick_Ass: Też fakt, po prostu w tym civicu to wolnossąca benzyna, bez turbiny, dwumasu czy regeneracji wtrysków. 2.2 moim zdaniem nie warty ewentualnego bardzo droższego serwisu dla tych 140KM w dieslu nawet po chipie ~170KM. Jak już iść w droższe to właśnie takie renault a tam moc pod 200 koni podchodząca a z chipem to wg potwory ( ͡º ͜ʖ͡º)
@fsck_sdb: Chyba jeden z ładniejszych i ponadczasowych aut. Dla estetyki warto jednak wymienić kilka rzeczy typu starzejące się reflektory, wytarte klamki, znaczek volvo i maskownica chłodnicy, czarne felgi. Po woskowaniu wygląda jak nówka ( ͜͡ʖ ͡€)
Albo w140 za 5k, pół roku zabawy, wsadzone 20k i masz cudo za którym wszyscy się oglądają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@fsck_sdb od roku jeżdżę takim Civikiem, fajne wyposażenie, tak jak wspominałeś świetne prowadzenie i póki co odpukać oprócz kompresora klimatyzacji nic nie padło ( ͡º ͜ʖ͡º) uwielbia wysokie obroty, moc w sumie wystarczająca, bardzo rzadko jeżdżę powyżej 120km/h żeby mieć jakiś problem z wyprzedzaniem. Ogólnie polecam, dopóki nie mieszkasz gdzieś na #!$%@? z drogą dziurawą jak ser Szwajcarski. Bo zawieszenie jest dosyć twardo zestrojone. Aaa no i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@fsck_sdb: jeżdżę na co dzień Megane 3 1,9dCi 130KM.
Bardzo polecam, przyjemnie przyspiesza, niecałe 10s do setki, spalanie poniżej 6,5/100 na mieszanych trasach a żaden ze mnie ecodriver.
Do tego mam wersję z audio Bose - nagłośnienie dla mnie wystarczające w 100%.
Swietne fotele, mocne trzymanie boczne, do tego duży bagażnik (jak na tą klasę). Powyżej 140km/h już robi się nieco głośniej.

Mimo wszystko, jak miałbys pod ręką dobry egzemplarz to
@fsck_sdb: mam accorda vii ale benzyne 2.0 jak coś chcesz wiedzieć to pytaj.
Tak w wielkim skrócie to polecam. Wiadomo o samochodach można się rozpisywać.
Jak wybierać między ufo a accordem to głównie trzeba brać pod uwagę czy jeździsz tylko w mieście czy będziesz używał auta do podróżowania dalej.
Mam model z 2007 roku, a pomimo tego w środku nic nie trzeszczy ani skrzypi. Matka ma 3 letnia dacie duster to