Wpis z mikrobloga

Wpadł mi do głowy taki pomysł żeby kupić sobie jakieś stare coupe. Strasznie mi się podobają linie kupet z '90 a taki picrel no to po prostu ideał. Mondeo mk4 kombi jednak z emocjami na niewiele wspólnego( ͡º ͜ʖ͡º). Tylko tak sobie myślę, czy to aby nie wbicie się na minę?
Wiadomo, auto będzie jako drugie i raczej weekendowe więc nie będzie trzaskało przebiegów, ale jednak co jakiś czas coś tam padnie. Jak bardzo duży problem będzie z częściami? Czy od razu kupować drugie na dawcę?

Prostsze naprawy jestem w stanie ogarnąć sam, w razie czego mam dostęp do kanału etc.

Zastanawiam się też w co celować.

Problemy są dwa: mam 2 metry wzrostu więc typowe pudełka (mx3) odpadają, a do tego nie chcę sebowozu. Nie chcę wyglądać jak ziomeczek z osiedla co złapał trochę grosza i kupił auto no i wiadomo że musi być sportowe ¯\_(ツ)_/¯

Najbardziej mi się podoba Ford Probe, a i optycznie jakiś taki w miarę duży. Ofert mało, ale myślę że z czasem coś tam się znajdzie. Generalnie faworyt. Tylne lampy to 11/10.
Mitsu Eclipse jest trochę ofert, nie wszystkie nawet mają agrotuning.
Peugeota 406 nawet nie widziałem na oczy, ale mi podchodzi. Tylko że nie czuć w nim aż tak mocno klimatu którego bym oczekiwał.

Na pewno odpadają M-B, bawarki i honda prelude ( ͡º ͜ʖ͡º)

#motoryzacja #zawszegratem
Raum - Wpadł mi do głowy taki pomysł żeby kupić sobie jakieś stare coupe. Strasznie m...

źródło: comment_1593904676hAI0vEtWh05kSyB1YY4rop.jpg

Pobierz
  • 12
@Raum: miałem taki pomysł i go kiedyś zrealizowałem.

Probe mkI był drugim autem które miałem jechać obejrzeć, ale kupiłem co innego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Raum:

Tylko tak sobie myślę, czy to aby nie wbicie się na minę?


Tak to wbicie na minę, ciągłe naprawianie pierdół i lepienie gruza. Tylko to nie powinno mieć w tym wypadku znaczenia.

Na daily - w życiu. Na drugie auto jak u ciebie, szczególnie że sam co nieco ogarniesz - spoko.

Nie wiem ile masz do wydania, ale jest masa fajnych coupe z epoki - z tych na większy budżet:
Nie wiem ile masz do wydania


@Atreyu: Generalnie na sam zakup nie chciałbym wrzucić więcej niż 5-6k. Po 1 bo coś tam na wejściu chciałbym go ogarnąć i się nie szczypać a po 2 bo to nadal zabawka ( ͡º ͜ʖ͡º)

300ZX

jeżdżący to 35k xD

3000GT


25k
@Raum: jak ma być bardzo tanio to powiedzmy że przez wzrost odpada Puma, Tigra, MR2, MX-3, MX-5, Passeo, Hjujdaj Coupe pierwszych generacji

Z tych większych Cougar, Bertona, no i Calibra traci status dresowozu - a nabiera powoli drożejącego youngtimera

W każdym razie 5-6k to budżet na jako tako trzymającą się kupy starą Corsę, niestety w ciekawych coupe nie za bardzo jest w czym wybierać, a te Probówki po 2k to mniejsze
@Atreyu: No właśnie częściowo post był celowany w ogóle w sensowność takiego pomysłu. Nie chcę wywalać równowartości swojego daily na zabawkę której być może nigdy nie sprzedam. No i co innego jednak powoli dłubać i naprawiać i dorzucać co miesiąc kilka groszy niż od razu wsadzić x hajsu.
@Raum: finansowo to nie ma sensu, najmniejszego

Ze sprzedażą takiego auta też się będziesz bujał miesiącami, prędzej w końcu zezłomujesz za parę stówek

Jeżeli podchodzisz do tego logicznie, to kupno 30 letniego rzadkiego taniego coupe nie ma najmniejszego logicznego sensu (jeszcze e36 jako gruz do upalania ma swoje zastosowania) - to kupuje się sercem, nie rozumem - bo kasę na tym i tak stracisz

Kwestia czy jest to dla ciebie tyle