Wpis z mikrobloga

@littlepieceofheaven ja postawie dom za około 150 tysięcy. Parterowy 80 metrów.

Fundament do 20 tysięcy
Koszt bloczków około 8 tysięcy
Robota za postawienie ścian 8 tysięcy (ja będę zasuwał razem z majstrem który bierze 8k)
Okna i drzwi to taniocha

Pozostanie dach za jakieś 25-30 kafli (blachodachówka, dach bez udziwnień zwykły dwuspadowy)

No i elewacja wykończenie.
@ravau: to się nadaje na domek letniskowy- opcja idealna. Ale podejrzewam że byś wydał więcej niż 60k z wykończeniem. Jak chcesz podstawić mały domek 100m z wykończeniem te 300k musisz mieć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@littlepieceofheaven: 60k to koszt budowy takiego domu samemu. Sam autor w jednym z filmików mówi że gdy się wynajmuje ekipę trzeba liczyć dwa razy więcej... + Ława która będzie kosztować około 40tys zł... Na dzień dobry wyskakuje 160tys... Ale moim zdaniem jak masz działkę i trochę grosza to warto. I dobra rada jak już budujesz z myślą o późniejszej rozbudowie zrób to z głową, widziałem na necie (po późniejszej rozbudowie) tak
@silentpl: Tak, te budynki będą funlcjonalnie połączone. Sam łącznik również będzie wliczał się do powierzchni zabudowy. Materiał, z którego wykonane są ściany nie ma tu znaczenia. Od razu wyprzedzę pytanie, to czy łącznik będzie miał fundament czy nie też nie ma znaczenia. Liczy się formalnie obszar, który zajmuje.
Zastanawiam się skąd ludziom wzięła się granica 35m2 w stosunku do domów jednorodzinnych? W Prawie Budowlanym jest, że wolnostojące budynki mieszkalne, których obszar