Wpis z mikrobloga

#kotlin #java (bo #javafx) #programowanie
Mirki, dzielę się z Wami swoim programem. Aplikacja desktopowa AutomationBoot służy do automatyzacji: steruje myszką, klawiaturą, nagrywa akcje, otwiera pliki, uruchamia skrypty itp. To wszystko za pomocy UI, skrótów klawiaturowych a nawet przez przeglądarkę (czyli np. z telefonu można sterować akcjami jak np. wyłączanie komputera).

Repozytorium ze szczegółowym opisem: https://github.com/Patresss/AutmationBoot

Aplikację pisałem ponad 3 lata w wolnych chwilach i nie spodziewałem się, że będzie aż tak bardzo czasochłonna. Gdy już chciałem wrzucać swój kod to zawsze miałem myśl, a może by jeszcze dodać X funkcjonalność. Dla porównania stare, brzydkie repo.

Aplikacja jest również w języku polskim.
Patres - #kotlin #java (bo #javafx) #programowanie
Mirki, dzielę się z Wami swoim pr...

źródło: comment_1591974453rL55cExgewh8KH9hGskof3.jpg

Pobierz
  • 15
Moje zastosowania:
- Wyłączanie komputera (zdalnie)
- Pauzowanie serialu (zdalnie)
- Zoom na serialu (zdalnie)
- Rusza myszką co 5 minut (aby okno było aktywne i nie wylogowało mnie z windowsa)
- Gra typu clicker
- Kody w grach komputerowych (gdy wielokrotnie chcemy użyć jakiegoś kodu typu kopiuj wklej)
@Timmy_Turner: Dziwne, po kliknięciu środkowego przycisku (z niebieskim trójkątem) lub po wybraniu "New" powinna się otworzyć nowa zakładka. Nie mam pojęcia dlaczego tak się nie stało (nigdy nie miałem takiej sytuacji)
1) Możesz mi wysłać logi z ...\AutomationBoot\logs
2) Spróbuj otworzyć program jako administrator lub wyłączyć na chwilę antywirusa (Avast mi kiedyś coś blokował)
@biskup2k: Z tego co widzę to faktycznie ten program ma mnóstwo opcji i na pewno daje sporo możliwości. Jednak jak dla mnie jest mniej przyjazny dla użytkownika i bardziej skomplikowany dla początkujących (jednak to jest bardzo subiektywna opinie, bo wiadomo, że dla mnie mój program jest bardziej intuicyjny, bo sam go pisałem). U mnie większość tych rzeczy też można zrobić tylko bardziej na około (np. nie mam opcji zamknięcia okna, ale
@Timmy_Turner @draxgar
JFYI: Podczas tworzenia nowej akcji, tworzę plik tymczasowy (coś jak w Notepad++) . Aplikacja nie może stworzyć tego pliku w Program Files bez uruchomienia jako administrator - dlatego był błąd (z tego samego powodu nie tworzyły się logi). Gdy poda się inną lokalizację podczas instalacji np. na partycji D to wszystko powinno być ok. Dodałem wersję 1.0.1 z komunikatem o błędzie. Dzięki jeszcze raz za pomoc!
Patres - @Timmy_Turner @draxgar 
JFYI: Podczas tworzenia nowej akcji, tworzę plik ty...

źródło: comment_1592048885x9bI7kfU9D9vAMDisorhFc.jpg

Pobierz