Wpis z mikrobloga

Mirasy piszę bo potrzebuję porady. Jestem kucharzem jednej z wiodących restauracji w krakowie, mam 30 lat i zarabiam 4k. Ostatnio zacząłem szukać mieszkania bo mam już dość płacenia januszowi. No ale ceny zwalają z głów. Za byle klitkę we w miarę dobrej lokalizacji trzeba wydać minimum 500k. A nie chcę mieszkać na klinach, ruczaju albo innym złocieniu bo to praktycznie jak na wsi. Czy to jest normalne? No chyba nie ale tego nie zmienię. To jest dramat. Przy moich zarobkach żaden bank mi nie da kredytu na 450k chociaż jestem ciężko pracującym uczciwym obywatelem i mam perspektywy.

W związku z tym że w gastronomii już chyba dotarłem do sufitu wynagrodzeń postanowiłem się przebranżowić. Wybór padł na karierę programisty. I tutaj pytanie do was. Długo myślałem o wyborze języka i wybór padł na javascript ponieważ to najlepiej zaprojektowany i spójny język programowania. Jaki bootcamp polecacie żeby się tego szybko nauczyć? Myślicie że dwa lata wystarczą żeby się tego nauczyć i zarabiać jakieś sensowne pieniądze? Nie chcę od razu zarabiać 15k tak jak większość z was. 8k na rękę wystarczy.

#gastronomia #programista15k #naukaprogramowania #gotujzwykopem #gotowanie #programowanie #nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #kupnomieszkania #krakow #wynajem
  • 47
Ja bym na twoim miejscu najpierw np na własną rękę pouczył z rok poczytał jakiś prosty program spróbować zrobić a potem jeśli idzie dalej na studia.
@Scaab
@Parle

Wystarczyło pojechać zagranicę i już uzbierać na mieszkanie. Teraz zanim Ty się nauczysz programowania w momencie gdzie jest przesyt juniorów, to mieszkania podrozeja znowu i będziesz za stary żeby wziąć kredyt na 30 -35 lat.
Ja na Twoim miejscu bym wyjechał, ciężko Ci będzie już uzbierać na jakieś ładne, konkretne mieszkanie w Krakowie.
Gościu jak ty w „jednej z wiodących KRAKOWSKICH” restauracji zarabiasz 4K i twierdzisz, że to jest „SZCZYT”, to chyba na zmywaku #!$%@?. Szef kuchni w porządnej restauracji to twoje wymarzone osiem ma spokojnie