Wpis z mikrobloga

Paczkomaty - super wynalazek, tyle że... u mnie nie działa - właśnie zrobiłem krótki przegląd moich zamówionych przesyłek i wychodzi, że na 38 dostaw InPostem do najbliższego paczkomatu, w 25 przypadkach moja paczka została umieszczana w Punkcie Odbioru Paczek, w którym - nie dość, że trzeba czekać w kolejce ja na zdjęciu poniżej, to tylko w określonych godzinach no i jest to istotnie dalej niż wybrany paczkomat.

Oznacza to, że w 66% przypadków InPost nie wywiązuje się z deklarowanych warunków usługi.

Czy ta usługa jest generalnie zepsuta, czy to może kwestia konkretnego miejsca (Kraków, Galeria Kazimierz)?

#kiciochpyta #paczkomaty #inpost #krakow
rudolf - Paczkomaty - super wynalazek, tyle że... u mnie nie działa - właśnie zrobiłe...

źródło: comment_1591803852a3jb1xSwoHQy83iEgHnpKt.jpg

Pobierz
  • 21
@rudolf: kwestia uczęszczanego miejsca.
Jak zamawiałem do paczkomatu w centrum Wwy, między biurowcami - niewielka część paczek trafiała na miejsce.
Jak zamawiałęm do pierwszego w mojej okolicy, ale w główniejszym miejscu (stacja benzynowa, blisko centrum handlowe, duże osiedla) - problemy bywały przez cały grudzień, acz raczej podstawiali furgonetkę z kurierem wydajacym paczki; przekierowanie do POPu tylko czasami.
A teraz mam paczkomat blisko domu, niby przy lidlu, ale dotąd nie zdarzyło się,
problem jest w tym jak wybieram paczkomat, a nie w tym jaki poziom usług oferuje InPost?


@rudolf: dokładnie tak
normalny człowiek jak widzi że po dwóch czy trzech próbach określone rozwiązanie się nie sprawdza to próbuje czegoś innego
bordo na wykopie nie jest normalnym człowiekiem więc po 38 razach liczy na to że za 39. razem na pewno się uda i będzie tym płatkiem śniegu który jako jedyny wybrał dostawę do
@rudolf: przy kazimierz jest mały paczkomat, na Orlenie przy podgórskiej (200m dalej) masz spory paczkomat i małą szansę na przekierowanie :) wiem, że to nie naprawi tego, że inpost nie dostarcza (zawsze możesz przeczekać inkubację w punkcie, ale to wydłuża czas usługi), ale na przyszłość będzie większa szansa na odbiór a i dla zdrowia lepiej, spacer dłuższy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@chestnuut: () myślałam że OPa, skoro pyta

Czy ta usługa jest generalnie zepsuta, czy to może kwestia konkretnego miejsca

i pisze

w 66% przypadków InPost nie wywiązuje się z deklarowanych warunków usługi

co można traktować jedynie jako jego doświadczenie, a nie ogólną statystykę, bo takiej nie znamy - chciałam zaznaczyć, że gdzie indziej to wywiązywanie się może wynosić 100%.
2/10 bo odpisałam, już sobie zaznaczyłam na przyszłość,