Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#krakow #korposwiat #korpo #pytanie #rozwoj #jezykiobce #pracbaza #bootcamp ? xD

Mirki znalazłem jakiś nowy twór w Krakowie.

tl;dr
Firma, która szuka ludzi chcących zmienić karierę, a przy tym mając język angielski na B2, i język niemiecki/francuski na min. A2. I wysyła na kurs językowy właśnie z francuza/niemca, żeby podszlifować w krótkim czasie język i pomóc Ci znaleźć zatrudnienie* Z tymże oni mają swoje korporacje z którymi współpracują.

W skrócie:
1. Wpłacasz 1000zł depozyt
2. Wysyłają na 8 tygodniowy kurs językowy od pon do pt 8-16, więc wychodzi jakoś 320h niemieckiego/francuskiego
3. Jeśli nie zdasz egzaminu końcowego lub nie znajdziesz zatrudnienia w przeciągu 6msc od zakończenia kursu w jednym z 'ichniejszych' korpo to zwracasz 10k PLN za owy kurs językowy (w ratach lub całość)

#pytanie
1. Jak bardzo to jest ryzykowne waszym zdaniem? Dodam, że mam 15k oszczędności, ale to wszystko idzie na czesne na studia.
2. Możliwe przy 320h przeskoczyć z A2/B1 niemieckiego na B2 żeby móc znaleźć pracę?
3. Co sądzicie?
4. Skorzystałbyś?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5edf9459728c34cfab07e961
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę

[================........................] 39% (92zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 1 lat działania AMW!
  • 55
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: W jaki sposób ta firma ma niby zarabiać pieniądze skoro teoretycznie jeśli wszystko pójdzie ok to wychodzi na to, że za nic funduje kursy językowe (bo depozyt jest do zwrotu)?

Scam jak jasna cholera - albo będą z Ciebie 10k chcieli ściągnąć po kursie, albo po odwaleniu kursu będziesz musiał przez X miesięcy robić jak niewolnik za glodiwą stawkę dla jednego z ich korpo, a jak rzucisz papierami/zwolnią Cię to
  • Odpowiedz
OP: @A_E_S_T_H_E_T_I_C: @diarrhoea: @swiniakstatysta: @rskk: @Jeffrey_M: @hippomasaz: @GodBlessAmerica: @Pickle_Rick:

Jest tu ktoś z Krakowa. W jakie korpo uderzać bez wyższego (dopiero od października studia zaoczne), ale wiekowy już jestem 25 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Język angielski B2/C1(używany na co dzień z nativem), niemiecki A2/B1(na bieżąco uczęszczam na kursy), excel ogarnięte tabele przestawne, vlookupy i sumify(kursy udemy)

Capgemini - mnie
  • Odpowiedz