Wpis z mikrobloga

Mam ogromny problem z #revolut
Na koncie mam (MIAŁEM!!!) ok 10-15k PLN
Jakiś czas temu moje konto zostało częściowo zablokowane w celu weryfikacji źródła dochodu. Musiałbym jednak wysłać zbyt poufne moim zdaniem informacje, dlatego odmówiłem.
Ziomek na chacie napisał mi, że mam możliwość jednokrotnego wypłacenia gotówki na konto bankowe.
Jednak po kilku dniach konto revolut zostało całkiem zablokowane, mimo że nie dokonywałem żadnych płatności.
Napisałem na chacie, że zgodnie z ich słowami chcę wypłacić swoje środki.
Dzisiaj jednak dostałem informację, że moje konto zostało całkowicie zablokowane, a moje pieniądze zostały cofnięte to źródła, z którego zostały oryginalnie wpłacone na konto revolut.
Nie mam pojęcia obecnie co się dzieje z moimi pieniędzmi i gdzie one trafią (jako że sporo pieniędzy to zwroty płatności z paypal/aliexpress).
Nie ma oczywiście żadnej możliwości rozmowy z konsultantem, na chacie odpisują mi po 12-24h.
Wg nich moje konto jest już czyste i mogę sobie stękać
Macie jakieś pomysły co mógłbym zrobić?
Czuję się bezradny oraz ostro wydymany, bo najpierw miałem info, że mogę sobie kasę w 1 transakcji wypłacić, a potem cyrk i 0 kontroli nad moimi środkami.
#zakupyzchin #zakupy #waluty #pieniadze #aliexpress #paypal
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pabury: Poczekaj kilka dni, jeśli środki nie wrócą na karty/konta, których użyłeś do ładowania, to zacznij się dopiero martwić.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pabury: Ale dlaczego mieliby to zrobić? Przecież sam napisałeś, że mają wrócić na konta, z których zostały wpłacone, więc płatności kartą i ich zwroty nie mają z tym żadnego związku - musiałeś te środki wpłacić jakaś kartą lub przelewem z jakiegoś konta i tam wrócą.
@pabury W takiej sytuacji najlepiej od razu fax, nawet jeśli dokumenty wyślesz jakimś ekspresem, to zdarza się, że analizują to nawet i miesiąc. Jeśli masz jakieś wydatki, które możesz wykazać, to najlepiej powymieniać się tu i ówdzie tzw. fakturami kompensatami, tzn. miałeś pieniądze, ale tak praktycznie nie masz. ;-)
@pabury Najczęściej w przypadku większych sum udowadniasz, że to Twoje źródło dochodu to: wynagrodzenie (wtedy potwierdzenie z 3 ostatnich miesięcy), oszczędności (wyciąg z konta z widocznym saldem), sprzedaż nieruchomości/auta itp.( umowa sprzedaży + potwierdzenie przelewu na Twoje bankowe /Twoje konto Revolut), giełda/Forex/kryptwaluty (wyciąg salda + transakcje z 3 ost.miesięcy), pożyczka (umowa pożyczki + potw. przelewu) albo spadek/darowizna (zaświadczenie + potw. przelewu).
via Android
  • 0
@freytome konto jest już zablokowane, a środki zwolnione. Gdybym chciał wysłać im takie dokumenty to zrobiłbym to wcześniej.
Chodzi mi o to, że miałem mieć możliwość jednorazowego wypłacenia kasy, a jednak tak się nie stało. I pytanie czy jest jakikolwiek organ do którego mógłbym to zgłosić?
@pabury Revolut od jakiegoś czasu działa z dyrektywą AML IV (zapobieganie prania pieniędzy itp.), która jest dużo bardziej restrykcyjna niż poprzednie. W praktyce mogą np. zablokować Twoje środki na pół roku, bo system odznaczył jakąś pierdołę jako "nietypową". Zależenie najpierw bezpośrednio do nich na formalcomplaints@revolut.com, jeśli ich rozwiązanie jest niezadowalające, to wtedy do https://www.financial-ombudsman.org.uk