Wpis z mikrobloga

Podsumowanie ostatnich dni inwestycji.

1. COTY
Tak jak wspominałem byłem bardzo przekonany do COTY gdzie było duże grono osób, które nie widziało możliwości na ich wystrzał. Sprzedałem przy ~4.35$ ze względu na doniesienia o wykreśleniu z listy Forbsa Kylie Jenner, która działa ze swoją marką beauty właśnie pod skrzydłami COTY. Przeliczyłem się bo jeszcze poszło w górę, ale przy zakupie na poziomie 3.75$ i sprzedaży wpadło te ~16% zysku.

2. HERTZ
Kiedyś wspominałem, że będę się przyglądał i wczoraj zakupiłem, a dzisiaj sprzedałem. Osobiście zarobiłem ponad 24% bo sprzedałem na poziomie 1.01$. Na pewno padną głosy, że frajer, że sprzedał bo poszło do poziomu ~1.7. Inwestowanie to nie trafianie w dołek i górkę, a zarabianie. Zarobiłem satysfakcjonującą mnie kwotę i sprzedałem. Miałem ustawiony w głowie limit do jakiego dochodzimy i sprzedaję tj. +1$. Wystrzeliło wyżej, ale w mojej opinii mieliśmy tutaj idealny przypadek short squeeze. Przy analizie HERTZ brałem pod uwagę jak wiele osób musi grać na shorty. Wszędzie widziałem opinie o shortowaniu i że zejdzie do 0. Był okres dłuższej stagnacji, więc liczyłem, że pójdziemy w górę (sama sytuacja firmy nie jest tak tragiczna jak jest przedstawiana). Kurs poszedł w górę, a potem były zamykane pozycje short i leciał do nieba. Piękna akcja, którą przewidziałem.

Wspominałem o inwestowaniu w Exxon, ale nie zrobiłem tego. Był wzrost jeśli ktoś poszedł w inwestycję gratuluję zysku. Nie miałem zbyt dużo czasu na analizowanie ich sytuacji.

Na pewno wiele osób z Was inwestuje i liczy na trafienie w dołek i górkę lepszym rozwiązaniem jest ustawienie sobie w głowie scenariusza przed samą grą w którym momencie wchodzimy i wychodzimy, jakie wiadomości powodują wyjście, a jakie przesunięcie linii zadowalającego zysku. Gramy według ustalonych wcześniej zasad. Przy HERTZ liczyłem, że jest szansa na pójście wyżej patrząc na wolumen jaki leciał, ale miałem ustalony limit na ponad 1$ i wyszedłem.

Dodatkowo nie ma sensu analizować, że mogłem trzymać bo przyjdzie sytuacja w której będziecie trzymać "bo przecież HERTZ wystrzelił" i popłyniecie, ale w dół.

Aktualnie niweluję wszystkie pozycje. Czekam na rozwój wypadków. Mam wrażenie, że spółki są bardzo przewartościowane patrząc na aktualną sytuację na rynku. I oczywiście leci przewalutowanie na PLN i czekamy na rozwój wypadków. Mam wrażenie, że dolar wróci do poziomu 3.8 i nie opłaca się trzymać waluty w USD. Bez odbioru.

#gielda #inwestowanie #inwestycje
toshibaas - Podsumowanie ostatnich dni inwestycji. 

1. COTY
Tak jak wspominałem b...

źródło: comment_1591306749ASXrG6l3Ywi2XoqB0hKF8d.jpg

Pobierz
  • 13
@Krzeslowswetrze: stagnacja, dużo informacji o ludziach którzy walą shorty gdzieś się pojawiła też informacja, że FED coś kupował, a dodatkowo dużo ludzi nie rozumie czym jest rozdział 11 kodeksu upadłościowego USA.
@takupatamta: mówisz o COTY? Wszedłem tydzień za wcześnie i trzymałem na wzrost. Bo kupowałem w okolicy 13 maja. Miałem info o Kylie Jenner i wejściu na rynek, ale nie sądziłem, że tak długo będą czekać z oficjalnym działaniem.