Wpis z mikrobloga

Bardzo smutna wiadomość. Dziś na Wieczną Wartę odszedł mjr Marian Słowiński (101 l), obrońca Ojczyzny w 1939 r., waleczny pancerniak gen. Stanisława Maczka, wyzwoliciel Francji, Belgii i Holandii. Człowiek wielkiego serca i dobroci. Bohater naszej wolności.
Cześć i Chwała Bohaterom!

https://twitter.com/JanKasprzyk/status/1267813602473373697?s=19

#maczek #drugawojnaswiatowa #historia #polska #belgia #holandia #legenda #smierc #czolgi #wojsko #francja #chwalabohaterom
s.....s - Bardzo smutna wiadomość. Dziś na Wieczną Wartę odszedł mjr Marian Słowiński...

źródło: comment_15911242607nKtxRxmVUf614iX8rW1Mj.jpg

Pobierz
  • 38
@XXUnthinkableXX: Walczył z wojskami najbardziej zbrodniczego reżimu Europy XX w. w najkrwawszym konflikcie historii. Dla mnie to wystarczający powód, żeby mieć do faceta szacunek.

Ale jest jeszcze jeden powód - był obrońcą swojej ojczyzny, swojego domu. II RP funkcjonowała naprawdę żałośnie i na pewno nie chciałbym ginąć za takie państwo, ale trudno mi nie odczuwać szacunku i podziwu dla przedstawicieli słabszej, broniącej się strony. W ludziach jest coś takiego, że zazwyczaj
@XXUnthinkableXX porównywanie ZSRR do Rzeszy Hitlera, to jak porównywanie dwóch śmiertelnych chorób. Nie chcę się kłócić, ale wydaje mi się, że naziści ze swoim planem zagłady calych narodów byli i przede wszystkim mogli być w przypadku wygrania wojny dużo bardziej zbrodniczy.

Tak, porównuję, ale w kontekście "tych słabszych" i broniących się w konflikcie. Nie porównuję potencjału militarnego, skuteczności bojowej. Myślałem, że to jasno wynika z mojego postu.