Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 211
Zbiornik na deszczówkę #diy - doniczka 40 litrów za 60 zł plus kranik, uszczelka i trochę silikonu dekarskiego za 20 zł. Razem za 80 zl. Do środka wstawilem głaz, żeby dzieci pustego zbiornika nie przewracaly.

Może nie najpiękniejszy ale spełnia swoją funkcję - nad nim jest daszek z pleksi, z którego trochę deszczowki kapie, więc zamiast kombinować z jakimis rynnami czy wiaderkami wykombinowałem siebie taki zbiornik.

Na allegro zbiorniki na deszczówkę osiągają horrendalne ceny - ładne, dekoracyjne w lutym widziałem po 300 zł, teraz i po 600 zł sprzedają...

#ogrodnictwo
pablo397 - Zbiornik na deszczówkę #diy - doniczka 40 litrów za 60 zł plus kranik, usz...

źródło: comment_1590305384LGVVvIFXjdwgCjzgLOwrZR.jpg

Pobierz
  • 76
@pablo397: sam robię, powiększam możliwości zbierania deszczówki.
Mam na razie zbiornik 1000 litrów i muszę przepompowywać do beczek.
To co zrobiłem:
zbiornik mauser - 100 zł
beczki 220 litrów - 2x 50 zł (3 beczki miałem swoje, więc nie liczę)
pompa z wężem 20m - 186 zł
odprowadzenie wody z rur do zbiornika - 80 zł
do drugiego mausera szukają mi korka i za 120 zł go biorę z transportem.
@1988BaZyL: pojemność niewielka, bo to malutki daszek nad drzwiami wejściowymi, z którego kapała sobie woda na murek. Chciałem coś z tym zrobić, a poza tym murek ma szerokość cegły, więc nic większego się nie zmieści. Przy altanie i garażu chciałem postawić te duże zbiorniki z allegro, ale tak jak pisałem - 600 zł to cena z kosmosu, a przy ładnej altanie głupio będzie wyglądała zwykła niebieska beczka.
@vicher62: mam taki jeden, też chyba na jesieni brany, ale za 200, dlatego się zastanawiałem gdzie dostałeś. Mam spory garaż do niego podłączony, tak z 8x4,5 więc przez w parę godzin jest pełny i się zastanawiam nad jeszcze jednym.
@Mirekzkolega: nie muszę klęczęć, gdyż zbiorniczek stoi na murku, wystarczy, że postawię konewkę i odkręcę zawór. tak jak pisałem wyżej - główne zadanie zbiornika to zbieranie kapiącej wody z daszku nad drzwiami, żeby nie chlapała na murek, chodnik i podjazd, bo nigdzie nie mam w pobliżu żadnej rynny czy odpływu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pablo397: fajne to zbieranie deszczówki, takie niezbyt wydajne. Ja max co drugi dzień zużywam na podlewanie 1,5 "mauzera" czyli ok. 1500l. Ciekawe jak miałbym to ogarnąć deszczówką? Mam swoje własne ujęcie z 40m i koszta podlewania są śmieszne.