Wpis z mikrobloga

#budowadomu #domszkieletowy

Mirki,
W przeciągu roku zamierzam ruszyć z budową domu. Czytałem wiele artykułów związanych z wyborem technologii budowlanej i urzekło mnie budownictwo o szkielecie drewnianym, ponieważ dużo rzeczy przy nim byłbym w stanie zrobić sam, bez wynajmowania ekipy. Dom miałby być parterowy bez poddasza użytkowego. W ostateczności z poddaszem użytkowym (mniejszy koszt płyty fundamentowej i dachu). Działka pod budowę ma około 10 arów.
Czy jest ktoś kto budował w tej technologii? Z chęcią bym zadał kilka pytań do takich osób:)
Dzięki za pomoc :)
Midriff25 - #budowadomu #domszkieletowy

Mirki, 
W przeciągu roku zamierzam ruszyć z ...

źródło: comment_1590054440w2YCAQcVmLNuOOfjLWzYJF.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@1Lupa: sikat jest fajnym materiałem bo reguluje wilgotność pomieszczeń i jest bardzo dobrym akumulatorem ciepła. Do tego ogrzewanie podłoga po całym domu i mamy super duża bezwładność cieplną co za tym idzie stała temperaturę w domu. Do tego jest solidny, ciężko i stabilny. Nie pęka. Na dużą wytrzymałość na zgniatanie i rozciąganie.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@1Lupa: Jakby co to pytaj na priv. Przeżyłem już budowę domu i mam parę rad na tematy budowy domu. W szczególności instalacji a także technik budowlanych. Teraz kilka rzeczy zrobiłbym inaczej w swoim domu.
  • Odpowiedz