Wpis z mikrobloga

#budowadomu #domszkieletowy

Mirki,
W przeciągu roku zamierzam ruszyć z budową domu. Czytałem wiele artykułów związanych z wyborem technologii budowlanej i urzekło mnie budownictwo o szkielecie drewnianym, ponieważ dużo rzeczy przy nim byłbym w stanie zrobić sam, bez wynajmowania ekipy. Dom miałby być parterowy bez poddasza użytkowego. W ostateczności z poddaszem użytkowym (mniejszy koszt płyty fundamentowej i dachu). Działka pod budowę ma około 10 arów.
Czy jest ktoś kto budował w tej technologii? Z chęcią bym zadał kilka pytań do takich osób:)
Dzięki za pomoc :)
Midriff25 - #budowadomu #domszkieletowy

Mirki, 
W przeciągu roku zamierzam ruszyć z ...

źródło: comment_1590054440w2YCAQcVmLNuOOfjLWzYJF.jpg

Pobierz
  • 27
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Midriff25: mireczku a na serio, zastanow się nad tradycyjnymi murami. Na przykład z betonu komórkowego. Sam to postawisz na klej. Nie trzeba mieć betoniarki. Szybko idzie. Na płycie fundamentowej też można. A później nie masz problemów z izolacją tego. Z tym że drewno się powygina i będzie pracować. Nie ma tak wysuszonego drewna żeby nie pracowało.
@kacor87 tak jak pisałem, z budową jeszcze nie ruszyłem, na tą chwilę chcę się rozeznać w temacie :) szkieletowy kusi mnie również z powodu szybkości budowy i braku sezonowania ścian. Co do wyginania drewna, to przy murowanym również nie trudno o zrobienie krzywej ściany :) u mnie sąsiad ma na przykład piramidę do górny nogami - w dodatku od strony drogi :)
@Midriff25 znajomemu po roku mieszkania ściany pękają wewnątrz.. na zewnątrz wygląda dobrze. A z tym że większość zrobisz sam nie byłbym pewien. Wydaje mi się że fachowców którzy robią murowane jest sporo, zawsze idzie gdzieś podpytać itp technologia znana u nas od lat a szkieletowe robią tylko ekipy które się w tym specjalizują drewno nie byle jakie z tartaku tylko wyselekcjonowane suszone i impregnowane komorowo. U mnie w okolicy nawet strugać desek
@majinareq mówiąc o pękających ścianach, rozumiem, że masz na myśli gipsy? Nie konstrukcje ścian? Nie rozmawiałem jeszcze z żadną firmą wykonawczą. Pisząc, że mógłbym dużo zrobić sam, nie miałem na myśli konstrukcji oraz dachu, bardziej ocieplenie zewnętrzne i wewnętrzne ścian i część wykończenia.
Liczę też, że z firmami można się dogadać odnośnie poziomu wykonania.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Midriff25: pękają tynki, ale i konstrukcja budynku. Problem z Kanadyjka jeszcze jest taki że ten dom liczy się na kilkadziesiąt lat. Z każdym rokiem parametry izolacyjności cieplnej spadają. Wszystkie technologie mają swoje wady i zalety. Po budowie domu i budynku dgspodarczego i z własnego doświadczenia powiem ci że najlepsze rozwiązanie to pustak na klej. Sam zrobisz v wszystko. Teraz budowalbym z silkatu. Dom mam z porotherm budynek z betonu komórkowego. Najłatwiejszy
@Midriff25 tak gipsy tylko nie wiem czy to jest kwestia tego że drewno doszło na zmieniło kształt popękało i basta, poprawi się i będzie dobrze czy to już będzie tak że dom pracuje i gipsy będą pękać. Płyta pod dom rok leżała żeby nie było takich sytuacji a i tak się pojawiła. A odnośnie wykańczania to samo możesz zrobić na domu z betonu komórkowego jest łatwy w obróbce żeby poprowadzić w nim
@Midriff25 mam dwóch znajomych którzy już mieszkają w takich w brat wylał już płytę pod taki dom. Ja jednak kupiłem projekt na dom z bloczków gazobeton na fundamencie i strop drewniany dach dwuspadowy i też będę chciał robić sam ile się da.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Midriff25: kolego, o cenę ścian się nie martw. To procent całej inwestycji. Nie wiem jak ze szkieletowka, ale beton komórkowy wychodzi podobnie jak ceramika i silkat. Więc murowanie czym byś nie robił to wyjdzie podobnie. Dla porównania mój dom zacząłem inwestycje w 2017 gdy materiały kosztowały 70% teraźniejszej ceny. Powierzchnia 117m2 po parterze. Koszt pod klucz 450 tys. Z tym że sam wykańczalem i robiłem instalacje. Ogrzewanie gazowe kocioł kondensacyjny. Koszt