Wpis z mikrobloga

#rozdajo serwer VPS w nazwa.pl!

Od czego zależy szybkość działania procesora serwerowego?

Duża ilość rdzeni w procesorze brzmi zawsze efektownie - to prawda. Jednak prawdziwym kluczem do znaczącego przyspieszenia działania stron WWW jest wysoka częstotliwość taktowania CPU!

Przeprowadzone przez nazwa.pl testy wykazały, że serwery VPS z procesorami o wyższej częstotliwości zegara i mniejszej liczbie rdzeni radzą sobie znacznie lepiej przy generowaniu stron typu WordPress niż maszyny z większą ilością rdzeni ale mniejszą częstotliwością zegara. Witryny potrafiły wczytywać się szybciej aż o 40%!

Dlaczego tak się dzieje? Sprawdź na naszym blogu.

Dodaj plusa lub skomentuj ten post i zostań szczęśliwcem, który otrzyma voucher na zamówienie profesjonalnego serwera VPS Speed Start na 6 m-cy za darmo!

Zabawa trwa do poniedziałku, do godziny 21:00.

#hosting #nazwapl #wordpress #serwery #rozdajo #vps #vpshosting #procesor #procesory #cpu
nazwapl - #rozdajo serwer VPS w nazwa.pl!

Od czego zależy szybkość działania proce...

źródło: comment_15900434220zbRDZCH5bXLelxDKXVKR4.jpg

Pobierz
  • 119
@nazwapl_tk: nie zamierzam, jak wspomniałem - od Was i za darmo nie chcę. Nie lubię polityki firmy, uważam, że macie prawo ją prowadzić - mamy wolny rynek, ale ja też mam prawo mieć ofertę w dupie. I mam. Mam również to, czego potrzebuję jeśli chodzi o serwery. W razie gdyby moje potrzeby wzrosły - skorzystam z oferty firmy, która sprzedała mi poprzednie usługi.
@nazwapl: z porównywaniem częstotliwości taktowania do liczby (nie ilości!) rdzeni w CPU jest jak z porównywaniem samochodu do autobusu.

Jeden samochód co prawda szybciej przewiezie 4 osoby z Warszawy do Poznania. Ale przy 8 osobach wygrywa już autobus.
@affairz: Czy posiadasz w nazwa.pl jakiekolwiek usługi? Skontaktuj się z nami na PW, przesyłając nam login swojego serwera, chętnie sprawdzimy Twoje zgłoszenia związane z tymi usługami. Pozwoli nam odnieść się w sposób merytoryczny do Twojego komentarza.
@sowiq: Porównanie jakie prezentujemy zasadne jest dlatego naszym zdaniem w przypadku usług VPS. W tego typu usługach użytkownik lepiej aby dysponował takim szybkim samochodem. Mamy tu bowiem określoną liczbę vCPU do dyspozycji, więc szybkość pojedynczego vCPU zaczyna odgrywać kluczową rolę.
@nazwapl_tk: @nazwapl: paszli won z tym syfem, 6msc za darmo później 400pln przedłużenie? tak jak z VPSami NVMe swego czasu było, za grosze na pierwszy rok a po roku przedłużenie koło 700pln za rok, musiałbym proformy poszukać żeby dokładnie wiedzieć, w każdym razie w tych okolicach
Aaa no i blokowanie właśnie tego super NVMe VPSa bo jakieś podejrzenia - BO ZA DUŻO POŁĄCZEŃ.
NIGDY NIGDZIE NIKT NIE ZABLOKOWAŁ MI VPSA
6msc za darmo później 400pln przedłużenie


@login-jest-zajety: Nie 400 pln.... Koszt serwera VPS Speed Start to 25 zł netto / m-c. Bez promocji. Roczny koszt wynosi zatem 300 zł netto. W tej cenie masz VPS z procesorem 3,3 GHz, 2 GB RAMu oraz dysk 25 GB NVMe w wirtualizacji KVM. A co do podejrzeń - nikt niczego nie blokuje od razu. Zawsze w przypadku stwierdzania naruszeń regulaminu usługi - staramy się
Mamy tu bowiem określoną liczbę vCPU do dyspozycji, więc szybkość pojedynczego vCPU zaczyna odgrywać kluczową rolę.


@nazwapl_tk: to rozmawiamy o vCPU, czy CPU? Przecież to silnik maszyny wirtualnej decyduje o przydziale fizycznego CPU w zależności od obciążenia maszyny. Więc możecie mieć najszybsze dostępne CPU, ale przy podziale na tysiąc vCPU wydajność widziana przez końcowego usera może być mizerna.

Mnie bardziej interesowałoby na ile VPS jest przydzielony jeden fizyczny CPU,
W tego typu usługach użytkownik lepiej aby dysponował takim szybkim samochodem.

Idąc dalej analogią - gorzej, jak ten szybki samochód jest współdzielony przez 16 użytkowników ;)


@sowiq: Stosujemy wirtualizację KVM, dzięki temu wszystkie procesy poszczególnych użytkowników korzystają z gwarantowanych zasobów im przydzielonych. VPS w nazwa.pl uruchamiane są w środowisku chmury obliczeniowej wysokiej dostępności, dzięki czemu kontenery mogą być migrowane pomiędzy serwerami bez potrzeby ich restartu. Nad zagwarantowaniem dostępności zasobów procesora czuwa
A co do podejrzeń - nikt niczego nie blokuje od razu.


@nazwapl_tk: z dnia na dzień - bez ostrzeżenia po prostu chcąc wejść w webpanel postawiony na tym vpsie dostałem timeout, nawet maila nie dostałem jeśli mnie pamięć nie myli, dopiero w supporcie się dowiedziałem

no nie pomyliłem się wiele jeśli chodzi o cenę;
(...) prosimy o dokonanie wpłaty w wysokości 737,85 PLN na rachunek (...)
zapewnia równoważenie obciążenie w całym klastrze serwerów, przy zachowaniu ciągłości działania każdej usługi VPS


@nazwapl_tk: no to na ile średnio VPS'ów (albo precyzyjniej: na ile vCPU) planujecie podzielić takiego jednego, fizycznego Xeon'a 2.2 GHz?