Wpis z mikrobloga

#xiaomi #android #telefony skąd ogarnąć oryginalne gniazdo ładowania do xiaomi mi 8 bo te z allegro wszędzie nie oryginalne i napisane że te nie oryginalne nie obsługują szybkiego ładowania. A jakby wlutowac samo nowe gniazdo w oryginalna płytkę to by to działało dobrze? Wlutuja mi to bez problemu, bo nie raz lutowalem ale było dosłownie 4-5 pinow, a tu jest może z 10 albo i więcej. A może ma ktoś dostęp do oryginalnych części xiaomi?
  • 11
@ccTV być może nieoryginalne mają inny przekrój pinów i nie puszcza takiego prądu, albo piny komunikacji z procesorem nie pozwalają włączyć się QC
@ccTV: Nie procesor za to odpowiada a odpowiedni kontroler ładowania, zazwyczaj jest umieszczony wlasnie w okolicach portu ladowania. M.in. dlatego nie dziala Qualcommowy QC w wielu budzetowych telefonach mimo ze jest wspierany przez sam SoC, ale nie ma odpowiedniego kontrolera. To samo tyczy sie telefonow bez QC, kazdy telefon posiada taki uklad.
@k3lt: procesor odpowiada za QC, dlatego poszczególne typy qc są ściśle skorelowane z daną rodziną SoCów snapdragona...
To, że w tanich telefonach nie ma oficjalnie tej technologii wynika z nie opłacenia przez firmy opłat licencyjnych. W większości telefonów, gdzie np qc 3.0 nie jest oficjalnie reklamowany (np Xiaomi redmi 4x) jest ten typ ładowania dostępny po podpięciu ładowarki qc 3.0 (nawet ikona ładowania się zmienia na typowa dla qc), albo po
@ccTV: Nie chce mi sie z toba spierac, nie masz racji. Wygoogluj sobie kontroler ładowania Qualcomm i wszystko ci sie rozjasni.

Technologia Quick Charge została opracowana przez firmę Qualcomm. Aby z niej skorzystać producent telefonu musi zamontować w swoim telefonie odpowiedni procesor Qualcomma (ten krok prawdopodobnie można pominąć), specjalny kontroler ładowania i zapłacić za wykorzystane technologie. Pierwsza wersja Quick Charge podnosiła maksymalny prąd ładowania do 2 A, co oznaczało ładowanie z
@ccTV: A co do twojego przykladu to Xiaomi standardowe ładowanie 5V=2A nazywa "szybkim ładowaniem" i stad pojawia ci sie taka informacja, nie ma to zadnego zwiazku z technologia QC Qualcomm'a.
@k3lt: Też mi się nie chce z tobą spierać, bo nie rozróżniasz fast charge od QC ()
Mówisz o ograniczeniu 2A/5V (10W), a na pierwszym z brzegu filmiku telefon bierze prawie 7V (ponad 12W w sumie):

https://m.youtube.com/watch?feature=emb_title&v=QCW6TVuKqnA

Poza tym po podłączeniu ładowarki qc pokazuje się ikona qc (kółeczko z piorunem), a nie żadna "informacja o szybkim lądowaniu" jak to ująłeś. Może twój note 4 nie ładował qc,
@ccTV: Ikonka nic nie oznacza pokaz odczyt miernikiem. Poza tym gdyby bylo jak mowisz nieoryginalne gniazda ladowania nic by nie zmienialy w kwestii QC, a jak widzisz zmieniaja. Zgadnij dlaczego? Kolejny raz nie chce mi sie tlumaczyc.