Wpis z mikrobloga

Artykułów-clickbaitów o wznowieniu transportu lotniczego pasażerskiego jest co nie miara, spotkałem się z stanowiskiem bodajże prezesa Ryanair, który mówi o lipcu-sierpniu.
Są jakieś prognozy co do wznowienia możliwości podróżowania samolotem? Kiedy lotniska prawdopodobnie ruszą?
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że jest pandemia, jednak patrząc na wyniki np. Katowice Airport i to, że w 2020 roku miał paść kolejny rekord - 5,5mln odprawionych pasażerów, robi się smutno ()
Z #epkt były zawsze tanie loty do Dortmundu, #ryanair zbudował tam swoją bazę lotniczą, wszystko miało być tak pięknie a tu jebut #koronawirus . Lotnisko #katowiceairport rozbudowuje Terminal B, teraz z dawnego punktu Cargo stworzono Terminal T.
#lotnictwo #wizzair #ryanair #lotnisko #samoloty
  • 3
@zOPek: dzięki
@ForrestGump: o to ciekawa informacja, KTW może też szybko wstanie, chyba że z racji ogniska epidemii wśród górników, będzie małe opóźnienie. Słyszałem o wypowiedzi rzecznika, który mówił, że lotnisko będzie zamknięte do 26 czerwca (chyba pan Piotr Adamczyk, PR Manager) lecz nie mam potwierdzenia u źródła.
A narazie w KTW działa regionalne Cargo, jeśli mnie pamięć nie myli to jest to 1/10 mocy przerobowych lotniska.