Wpis z mikrobloga

W poniedziałek umówiony do fizjo, ale może ktoś ma doświadczanie z bólem kości w łydkach po wewnętrznej stronie? Raczej ciężko mówić o przetrenowaniu skoro parę tyg temu biegałem po ~5h tygodniowo + kilkanaście godzin innego treningu. Uczucie drętwienia + jakby miały mi się zaraz złamać piszczele. Z powodu braku zawodów obciąłem objętość i zaczęły się problemy :D Wczoraj ledwo 5km przebiegłem i to w tempie truchtu.
#bieganie #fizjoterapia #ortopedia
Wormditt - W poniedziałek umówiony do fizjo, ale może ktoś ma doświadczanie z bólem k...

źródło: comment_1589547475mTLchQL9H5phe5b3Uxe4aM.jpg

Pobierz
  • 23
@Wormditt: shin splits moze być np bardzo zużyte obuwie albo własnie zredukowanie objętości a potem zbyt intensywny powrót, generalnie jest to stan przeciążeniowy.. ja kiedyś przebiegałem ale nie polecam tekiego rozwiązania. lepiej odpocząć, regenerowac i bardzo powoli wracać.
@pawel-bondaruk: i samo z siebie zniknęło w twoim przypadku? Nie miałeś nawrotów? Co do obuwia to każde w którym biegam już ma ponad 1 tys przebiegu, jedna para prawie 2k :D Ale od paru tygodni biegam po bardziej miękkich terenach, ograniczyłem asfalt i chodniki do jednego treningu na tydzień/dwa
@Wormditt: po kilku miesiącach biegania też to przechodziłem - bołały mnie różnie mięśnie w łydce, piszczele - ciężko było biegać. przeszło dopiero jak kupiłem wałek i zacząłem rozwałkowywać łydki - okazało się że tam głębiej miałem strasznie mięśnie pospinane. Do tego dołożyłem ćwiczenia na rozciągnie mięśni (jest pełno filmików, poszukaj)
@Wormditt: @Dekadentdekady: ma dużo racji w tym co napisal. Urazy przeciążeniowe prawdopodobnie, chyba, że masz patologie w obrębie stóp. Po czasie nie będziesz tego odczuwać, a teraz co możesz robić to rozciągania i rozluźnianie mm. zginąjących stopę oraz wzmacnianie mm. wyprostnych stopy, rolka na rozcięgno podeszwowe, wzmacnianie poślada, rozluźnianie pasma i czwórki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@veldrinn: ja mam często zimne stopy i w tamtym roku miałem podobny problem jak kolega opisuje ale po dwoch tygodniach przerwy minęło ¯\_(ツ)_/¯

@Wormditt: ja miałem ten problem ale jak wyżej, trochę przerwy i minęło
@Poemat: wiem, tylko jestem ogólnie dosyć dobrze rozciągnięty, mam bardzo dobrze zrolowaną tylną taśmę... choć przyznam że zaniedbałem przód łydek i ud, spróbuję nad tym popracować przez następne dni i zobaczymy
@Wormditt Tu też chodzi o balans między jednym a drugim - możesz mieć np. dobrze rozciągnięty cały tył ale mocno napiętą przednią taśmę i to też może powodować problemy
@Wormditt: Ostatnio miałem to samo, stawiam na przeciążenie. Podobna sytuacja do Twojej, biegałem 4 razy w tygodniu po średnio 15km i wszystko było ok, od 1 kwietnia nie wychodziłem na bieganie i robiłem 3x w tygodni orbitrek, przez dwa tygodnie. Po powrocie do biegania identyczne objawy do twoich, zmniejszyłem dystans, intensywność i ilość treningów + rolowanie i już jest ok. Bardzo chętnie dowiem się co CI powiedział fizjoterapeuta.
@RaVek: wg fizjo przeciążenie aczkolwiek mięśnie "pod kością" mocno pospinane, bo trudno się do nich dostać (samemu) i zrobił mi igłoterapię na całej długości tejże kości, pewnie w czwartek wrócę do biegania, a na ten moment skakanka (o ile nie będzie bolało) i rower.