Wpis z mikrobloga

TLDR - Łatwo jest ogarnąć podstawowe łamanie zabezpieczeń WI-FI podręcznego routera SIM 4G poprzez kali linuxa czy coś podobnego?
Router ma też przycisk WPS, także to pewnie kolejne okno. * - łatwo w sensie mam zero wiedzy na temat kaliego i tym bardziej cracowania haseł, ale się właśnie zastanawiam czy można to ogarnąć w parę godzin?

Story: Mam jakiś router na kartę SIM 4G ZTE (WD670) i powiedzmy że zmieniłem hasło w opcjach a potem je zapomniałem.
Nie ma problemu jest przycisk reset, jednak reset co prawda zresetował ustawienia - ponieważ nazwa wifi się zmieniła, jednak podstawowe hasło nie działało już. To był drugi raz jak resetowałem ustawienia do fabrycznych i za pierwszym razem nie było problemów.
Kontakt z ZTE to jest męka a pewnie się skończy na tym, że mam wymienić na gwarancji o co mi ciężko będzie i pomyślałem czy nie łatwiej byłoby złamać hasło przez jakieś narzędzia na Kalim Linuxie np.?
#bezpieczenstwo #security #kalilinux #siecikomputerowe #sieci #komputery #pytaniedoeksperta
  • 8
że jest jakiś programik gdzie po prostu robi brute-force


@WakeupPoland: taki "programik" oczywiście w kalim jest, ale na 99,99% twój router da ci timeout bo X nieudanych próbach, po drugie jak nie pamiętasz hasła i jego długości to kombinacji jest od #!$%@? i ciut ciut, offline by to długo szło a co dopiero online kiedy chcesz się dobijać do routera, no chyba że jakoś był byś w stanie wyciągnąć z pamięci
@d1sconn3cted: Rozumiem, dzięki za zainteresowanie i odp.
To nie jest tak, że zapomniałem hasła, tylko przy resetowaniu hasła coś się zepsuło i podstawowe hasło nie działa, stare na pewno też zostało zresetowane.
Router można też podłączyć do kompa po usb, ale tylko jako czytnik kart pamięci + jest tam jakiś programik wgrany który nie jest na karcie pamięci.
To nie jest tak, że zapomniałem hasła, tylko przy resetowaniu hasła coś się zepsuło i podstawowe hasło nie działa, stare na pewno też zostało zresetowane.


@WakeupPoland: to pewnie soft na routerze jest uwalony i nawet nie ma sensu próbować tylko wymienić ten router na inny ew. próbuj resetować jeszcze raz i jeszcze raz.
ale właśnie wymienić go będzie mi trudno stąd te pytania.


@WakeupPoland: na pewno go prościej będzie wymienić niż się uczyć jakiegoś reverse engineeringu ( ͡~ ͜ʖ ͡°), tak jak mówiłem są programy do bruteforce i możesz próbować, ale uwalony router może mieć hasło na 200 znaków i prędzej saturna skolonizujemy niż to złamiesz ew. nawet jak podasz poprawne hasło to router Ci powie że jest nie poprawne